ADV
Wiadomości
Trending

Tragiczna niedziela / 72-latek znaleziony martwy w Dunajcu / 15 sierpnia 2021 r.

Policjanci z Tarnowa wyjaśniają okoliczności utonięcia 72-latka, który niedzielne przedpołudnie spędzał nad Dunajcem w Mikołajowicach. Ciało mężczyzny, około 100 metrów od mostu zauważył w wodzie płynący rzeką kajakarz, który o wszystkim powiadomił służby.

Jak wynika z policyjnych ustaleń, tarnowianin wybrał się z kolegą nad rzekę. Było upalnie, więc starszy z nich wszedł do wody, aby się ochłodzić. Przy drugim brzegu zniknął mu z pola widzenia. Ten, nie mogąc się doczekać się współtowarzysza udał się do domu. Nietrzeźwego mężczyznę policjanci zastali w miejscu zamieszkania. Miał prawie 2,5 promila. Niestety jego kolegi nie udało się uratować. Ciało ofiary zostało wyłowione z rzeki przez strażaków kilkaset metrów za mostem w Zgłobicach.

Na miejscu pracowała grupa śledczych z prokuratorem rejonowym. Obecnie zajmują się oni wyjaśnianiem przyczyn tragicznej śmierci mężczyzny.

A my apelujemy i prosimy o zachowanie ostrożności w kontaktach z wodą i korzystanie wyłącznie ze strzeżonych kąpielisk. To pierwsze utonięcie w sezonie letnim na terenie powiatu tarnowskiego. Zróbmy wszystko aby było ostatnim !!

Tarnowska Policja

Podobne artykuły

Back to top button