ADV
Religia
Trending

17 sierpnia rozpocznie się Piesza Pielgrzymka z Tarnowa na Jasną Górę

Już jutro – 17 sierpnia z Tarnowa wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza św. na Placu Katedralnym pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża rozpocznie się o 7.30. Niestety także w tym roku pielgrzymka będzie mieć formę sztafety.

Transmisja Mszy św. w radiu RDN a także na youtube Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Również redakcja Informatora Brzeskiego będzie na miejscu i poprowadzimy na facebooku transmisję z Tarnowa.

Eucharystia będzie tematem 39. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Materiały formacyjne dla pielgrzymów przygotował ks. dr Michał Dąbrówka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego tarnowskiej kurii. Konferencje skupiają się na istocie Eucharystii, tłumacząc zarazem nazwy jakimi się ją określa np. ofiara pochwalna. Każda z nich rozpoczynać się będzie fragmentem Pisma Świętego. Nie zabraknie też przykładów z życia wziętych, które pomogą łatwiej przyswoić usłyszane treści. Nowością będą poznawane codziennie przez pątników cuda eucharystyczne z całego świata. Zastąpią one tradycyjny punkt pielgrzymkowego programu jakim jest „Postać dnia”.

W pierwszym dniu na szlak wyruszą grupy nr 1, 18, 25. Pielgrzymi przejdą trasę Tarnów – Zabawa wynoszącą 24 km.

Każdego dnia szlak PPT będą̨ przemierzały po trzy grupy. Wieczorem zaś uczestnicy autokarami wrócą do domu. Dziewiątego dnia wszystkie grupy pielgrzymkowe będą zaproszone na Jasną Górę, by wspólnie uczestniczyć w Eucharystii przed tronem Maryi.

Z tego powodu po raz drugi w historii tarnowskiej pielgrzymki trasa ominie stałe punkty na trasie takie jak Szczepanów, czy Okulice. Jednak pielgrzymka nie ominie Powiatu Brzeskiego – w  środę pielgrzymów powitają m.in. mieszkańcy Zaborowa. Grupa nr 8 Świętego Stanisława wyruszy na trasę dopiero 3 dnia (czwartek, 19 sierpnia) i będzie miała do pokonania trasę o długości około 30 km z Nowego Brzeska do Radziemic.

Informacje bieżące z grupy brzeskiej można znaleźć na grupie facebookowej: Grupa 8 świętego Stanisława BM – PPT na Jasną Górę <==

IB / diecezja.tarnow.pl

TRASA PIELGRZYMKI – grupa nr 8

Trasa Pielgrzymki – wersja interaktywna

blank

Podobne artykuły

Back to top button