ADV
blank
ReligiaWiadomości
Trending

Podsumowanie prac przy remoncie ogrzewania w kościele Miłosierdzia w Brzesku

Parafia Miłosierdzia Bożego w Brzesku podsumowała wielomiesięczny remont ogrzewania jaki został przeprowadzony w kościele parafialnym. Efekt końcowy robi wrażenie. W kwietniu realizowano ostatnie kosmetyczne prace przy wykończeniu wnętrza.

Prace remontowe prowadzone były od sierpnia 2021 r. Montaż ogrzewania zakończono już w październiku 2021 r. Na podłodze kościoła ułożono prawie 5 km (!) rurek grzewczych oraz 700 m rur doprowadzających ciepłą wodę do czterech rozdzielni umieszczonych w ścianach kościoła. Cała powierzchnia kościoła podzielona jest na 51 stref grzewczych zasilanych z rozdzielni. W okresie zimowym w kościele było wyraźnie cieplej.

Na poczatku 2022 r. ułożono około 800 metrów kwadratowych granitu ważącego ponad 24 tony. Zgodnie z projektem utrzymany został dotychczasowy układ kompozycyjny. Kolory są zbliżone do tych, które przed laty ułożono w prezbiterium. Granit Multicolor Red oraz Kashmir Cream zostały uzupełnione w przecięciach kamieniem Shivakashi Ivory Brown.

W prace zaangażowało się dziesiątki wolontariuszy, którzy ciężko pracowali, aby przygotować miejsce pod ułożenie ogrzewania podłogowego. Prace wsparli również lokalni przedsiębiorcy. W fachowe prace instalacyjne i budowlane realizowane był przez firmy z Brzeska i regionu.

Jak wyglądały poszczególne etapy remontu? Wszystkiego można dowiedzieć się, odwiedzając specjalnie na tę okoliczność przygotowaną podstronę „Remont ogrzewania i kotłowni”, która dostępna jest TUTAJ <==. Można tam znaleźć szczegółowe informacje z poszczególnych etapów prac oraz bogate fotogalerie.

foto: milosierdzie.brzesko.net.pl

milosierdzie.brzesko.net.pl / IB

 

blank

Podobne artykuły

Back to top button