ADV
Religia
Trending

Transmisja głównych uroczystości odpustowych ze Szczepanowa / 13 maja 2023 r.

Sanktuarium Św. Stanisława w Szczepanowie zaprasza do śledzenia transmisji z głównych uroczystości odpustowych. Uroczystość będzie transmitowana na Youtube. Rozpoczęcie transmisji planowane jest o godz. 10.45.

Główne uroczystości odpustowe odbędą się w roku bieżącym w sobotę 13 maja 2023. O godz. 10.00 uroczysta procesja wyruszy z Kaplicy Narodzenia św. Stanisława do szczepanowskiej Bazyliki. W procesji niesione będą relikwie Świętego Stanisława BM, Błogosławionego Papieża Jana Pawła II oraz świętych i błogosławionych z terenu diecezji tarnowskiej.
Tuż przed Mszą Świętą nastąpi poświęcenie 20 fresków tajemnic różańcowych i objawień MB w Fatimie i Gietrzwałdzie jakie zostały zamontowane w krużgankach placu sanktuaryjnego.

W sumie odpustowej o godzinie 11.00 udział wezmą oprócz szczepanowskich parafian – również liczni pielgrzymi, księża, kanonicy kapituły tarnowskiej oraz członkowie kolegiaty sądeckiej i bocheńskiej. Uroczystej Mszy Świętej w tym dniu przewodniczył będzie JE Ks. Kardynał Gerhard Ludwig Moller.

Transmisja Video – / sobota 13 maja 2023 r. od godz. 10.45

Podobne artykuły

Back to top button