ADV
Kultura

Zbiór „Pokój i wojna” Józefa Barana nominowany do Nagrody ORFEUSZ

Zbiór „Pokój i wojna” naszego znakomitego poety Józefa Barana został nominowany do Nagrody im. K.I.Gałczyńskiego ORFEUSZ przyznawanej w konkursie organizowanym przez Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu. Książka znalazła się w gronie publikacji wyselekcjonowanych spośród 280 tomików wydanych w 2022 r. w Polsce.

Wręczane od 2012 wyróżnienie przyznawane jest za wybitne osiągnięcia współczesnej polskiej liryki – oryginalne, zachowujące bezpośredniość wyrazu, bezkompromisowe pod względem artystycznym. Nagroda K.I. Gałczyńskigo przyznawana jest corocznie za najlepszą książkę poetycką – wyłącznie pierwsze wydanie – napisaną w języku polskim przez żyjącego autora i wydaną drukiem w Polsce po raz pierwszy między 1 stycznia a 31 grudnia roku kalendarzowego poprzedzającego rok ogłoszenia danej edycji nagrody.

W gronie nominowanych publikacji jest także „Teoria powtórzeń” – tomik Jadwigi Maliny – znakomitej poetki, sekretarza w randze wiceprezesa Krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Serdecznie gratulujemy!! Oboje są jurorami ogólnopolskiego konkursu poetów – Małopolskiej Nagrody Poetyckiej „Źródło” i „Małe Źródło” organizowanych niezmiennie przez Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz Centrum Sztuki Mościce – Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego.

Warto dodać, że w 2021 roku Józef Baran otrzymał ORFEUSZA CZYTELNIKÓW 2021 przyznaną za fantastyczny tom wierszy pt. „W wieku odlotowym”.

Lista nominowanych książek dostępna na stronie http://www.orfeusz-nagroda.pl/nominowani <==

borzecin.pl

Podobne artykuły

Back to top button