ADV
blank
Wiadomości

Trójka do hymnu!

Brzeska Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika jako jedna z 300 w Polsce wzięła udział w patriotycznym konkursie śpiewaczym.

Galeria zdjęć <==

Tylko 300 szkół w Polsce zostało zakwalifikowanych do konkursu „Do hymnu”, którego organizatorem jest Narodowe Centrum Kultury.

W ich gronie znalazła się szkoła podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Brzesku, która razem z parafią św. Jakuba wzięła udział w prezentacji hymnu narodowego oraz dwóch utworów związanych z historią Polski.

Dzieci uczyły się śpiewać „Rotę”, „Gaude Mater Polonia” oraz Mazurka Dąbrowskiego. Z 410 uczniów powstał olbrzymi chór, który dzięki gościnności brzeskiej parafii św. Jakuba mógł pochwalić się efektami swojej pracy przed komisją konkursową.

Prezentacja pieśni odbyła się 7 listopada w kościele pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku.

– Sam udział w konkursie jest dla nas bardzo ważny, ale głównym celem śpiewania tych pieśni jest wychowywanie dzieci do patriotyzmu, uczenie ich szacunku do naszej historii i kultury narodowej – mówi dyrektor szkoły Dorota Wójcik.

Założeniem konkursu jest zaśpiewanie pieśni tylko przez dzieci bez udziału dorosłych.

– Mam nadzieję, że miejsce, w którym dzieci zaśpiewały, będzie miał jeszcze większy wpływ na ich muzyczny zapał, i że dadzą z siebie wszystko – dodaje pani dyrektor.

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ
Foto Goś

blank

Podobne artykuły

Back to top button