ADV
Sport

Trudny rewanż na własnym boisku

Drużyna Grupy Azoty SPR Tarnów po świątecznej dwutygodniowej przerwie zmierzy się z drużyną NMC Górnika Zabrze.

Przed tarnowską drużyną kolejne ciężkie starcie – w najbliższą niedzielę (11.04) zmierzą się z drużyną Górnika Zabrze, która aktualnie zajmuje 4. pozycję w ligowej tabeli i pozostaje w świetnej dyspozycji. W pierwszej rundzie zawodnicy z Tarnowa ulegli drużynie z Zabrza 9 bramkami [28:19] i z pewnością będą chcieli zrewanżować się i poprawić rezultat sprzed kilku miesięcy.

Zadanie nie będzie proste – NMC Górnik Zabrze to mocny przeciwnik, który w tym sezonie przegrał zaledwie sześciokrotnie, a pokonać zabrzan zdołały tylko zespoły z górnej części ligowej tabeli. Mimo to tarnowianie są zdeterminowani, by przerwać passę przegranych i udowodnić swoją siłę i wartość oraz pokazać, że ostatnia porażka z Sandrą SPA Pogonią Szczecin była wpadką, a nie dowodem spadku formy. Tym, co może napawać optymizmem tarnowskich kibiców jest fakt, że świetny występ w Szczecinie zaliczył najlepszy strzelec Grupy Azoty SPR Tarnów z poprzedniego sezonu – Jakub Kowalik, który w ostatnim meczu zdobył 7 bramek dla swojej drużyny i być może dobrą dyspozycję zaprezentuje również w niedzielnym spotkaniu.

Nie ulega wątpliwości, że zdecydowanym faworytem w nadchodzącym meczu będzie drużyna z Górnego Śląska. Zabrzanie w marcu rozegrali 3 spotkania: zwycięskie z drużynami Torus Wybrzeża Gdańsk na wyjeździe [24:29] i Sandry SPA Pogoni Szczecin na własnym boisku [28:24] oraz przegrane, choć bardzo wyrównane, z drużyną Łomża Vive Kielce [34:30]. Świetną formę strzelecką w drużynie Górnika prezentują ostatnio Iso Sluijters oraz Bartłomiej Tomczak i to właśnie na nich szczególnie będą musieli uważać zawodnicy Grupy Azoty SPR Tarnów.

Drużyna NMC Górnika Zabrze z pewnością przyjedzie do Tarnowa po 3 punkty, zadaniem gospodarzy natomiast będzie im ten plan w jak największym stopniu utrudnić. Tarnowianie nie mają nic do stracenia i postarają się sprawić miłą niespodziankę swoim wiernym kibicom. Spotkanie rozpocznie się już w najbliższą niedzielę o godzinie 13:00. Transmisję na żywo będzie można śledzić na platformie Emocje.tv.

SPR Tarnów

Podobne artykuły

Back to top button