ADV
Wiadomości

Trudny weekend na drogach regionu / zdjęcia

Trudne warunki drogowe nie pomagały w ten weekend kierowcom. Tylko w ciągu kilku dni na odcinku kilku kilometrów autostrady A4 na wysokości Nowej Jastrząbki i Zaczarnia doszło do dwóch poważnych wypadków oraz czterech kolizji.

Pierwszy z nich miał miejsce tuż przed północą w piątek na 516 km autostrady A4 w kierunku Rzeszowa. Samochód osobowy wbił się w naczepę zespołu pojazdów i stanął w płomieniach. W osobowej skodzie podróżowało cztery osoby, z których trzy o własnych siłach opuściły pojazd, a następnie pomagały uwolnić zakleszczonego kolegę siedzącego na przednim prawym fotelu. Kierowcy byli trzeźwi. Dwie osoby ze skody trafiły do tarnowskiego szpitala, a pozostałe dwie po udzieleniu pierwszej pomocy przez służby ratunkowe mogły wrócić do domu. Oba pojazdy trafiły na parking strzeżony, gdzie zostaną poddane oględzinom.

W niedzielę około godziny 8.15, na 515.9 kilometrze autostrady A4 w kierunku Krakowa miał miejsce kolejny poważnie wyglądający wypadek. Tym razem kierowca osobowej Mazdy nie zapanował nad samochodem, jadąc w trudnych warunkach atmosferycznych, przy intensywnych opadach deszczu, uderzył w bariery energochłonne i dachował w przydrożnym rowie. W samochodzie podróżowało trzy osoby, które trafiły do tarnowskiego szpitala.
Oba wypadki będą wnikliwie badane przez policjantów tarnowskiej komendy, którzy wszczęli w tej sprawie postępowania.

W niedzielę kilkadziesiąt minut później na wysokość 505.6 kilometra autostrady w kierunku Rzeszowa w bariery energochłonne uderzył kierujący samochodem osobowym marki BMW, obywatel Ukrainy. Mężczyzna prowadził swój samochód, będąc po użyciu alkoholu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie.

W tym samym czasie i na tej samej wysokości kolejny kierowca stracił panowanie nad prowadzonym fiatem i uderzył w bariery energochłonne. Dwudziestojednoletni mieszkaniec województwa lubelskiego nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia drogowego. Za spowodowanie zagrożenia został ukarany mandatem karnym.
Dziś rano pomiędzy godzinami 6, a 8 dyżurny tarnowskiej komendy otrzymuje informacje o dwóch zdarzeniach drogowych na wysokości 505 kilometra autostrady. W odległości zaledwie dwustu metrów dwóch kierowców skody oraz seata uderzyli w bariery energochłonne. Obaj kierowcy stracili panowanie na śliskiej nawierzchni bez żadnego kontaktu z innymi uczestnikami ruchu. Obaj zostali ukarani mandatami karnym za spowodowanie zagrożenie w ruchu drogowym.

Tarnowska Policja apeluje do kierowców o zmniejszenie prędkości w tych trudnych warunkach atmosferycznych, zwiększenie odległości od pojazdu poprzedzającego, oraz zwiększenie uwagi podczas wykonywania manewrów drogowych.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button