ADV
ReligiaWiadomości
Trending

Trwa 29 edycja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oznacza nadzieję na lepszy los dla dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. W ramach 29. edycji akcji odbywającej się pod hasłem: ŚWIECA, KTÓRA TWORZY POLSKĄ WIGILIĘ – Caritas Diecezji Tarnowskiej przygotowała 130 tysięcy świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Są one do nabycia w parafiach także na terenie Powiatu Brzeskiego.

Symbolem Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom jest świeca, która znajdzie swoje miejsce na wigilijnym stole.
Jej płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie.

Środki zebrane dzięki dystrybucji świec zostaną przeznaczone na dofinansowanie wakacyjnego i zimowego wypoczynku dzieci, posiłków dla uczniów w szkołach i świetlicach oraz na wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu. Ponadto 10 groszy, uzyskanych dzięki każdej z wigilijnych świec rozprowadzanych w parafiach, zostanie przeznaczone na dożywianie dzieci w Afryce i Ameryce Południowej. Pozyskane datki trafią m.in. do dzieci w placówkach prowadzonych przez księży salezjanów na Madagaskarze, dzieci z pallotyńskiej parafii w Burkina Faso oraz dzieci z terenów wiejskich w pogrążonej w kryzysie Wenezueli.

Świece są rozprowadzane w parafiach diecezji tarnowskiej od I Niedzieli Adwentu tj. 27 listopada 2022 r.

– Włączmy się w to niezwykłe dzieło. Ten niewielki gest może zmienić cały świat młodego człowieka. Jest on bowiem znakiem solidarności z najmłodszymi, którzy potrzebują pomocy a zapalona na wigilijnym stole Świeca świadczy o naszej miłości i pamięci o osobach znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej – zachęcają przedstawiciele tarnowskiego Caritas.

Świeca, która łączy

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom zostało zapoczątkowane przez Caritas w 1994 r. Płomień świecy, symbolizujący gotowość do pomocy potrzebującym i wrażliwość na ich potrzeby, łączy różne środowiska.

Świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, którą otrzymuje się na pamiątkę złożonej ofiary, jest znakiem wrażliwości i solidarności z dziećmi z najuboższych rodzin. Zapalona na wigilijnym stole świadczy o miłość i solidarności z tymi, którym brakuje nie tylko środków materialnych, ale często rodzinnego ciepła i miłości.

Środki pozyskane z akcji są przeznaczane na następujące formy pomocy:
– dofinansowanie zimowego i letniego wypoczynku dzieci z ubogich rodzin,
– dofinansowanie leczenia i rehabilitacji dzieci,
– prowadzenie świetlic profilaktyczno-wychowawczych,
– wspieranie rodzin wielodzietnych i samotnych matek.

Jak wesprzeć Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom?

  • Odbierając świecę Caritas w parafii lub placówce Caritas
  • Wysyłając SMS o treści WIGILIA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT)
  • Dokonując płatności online lub wypełniając przelew – dane stronie wigilijnedzielo.caritas.pl <==

Serdecznie zachęcamy do nabywania świec, a przez to wsparcia inicjatyw związanych z niesieniem pomocy dzieciom.

Caritas

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button