ADV
1
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Trzech mężczyzn odpowie za kradzieże z włamaniem

Po raz kolejny „kryminalni” z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód zatrzymali w kilka dni po włamaniu jego sprawców. Tym razem trzem mężczyznom w wieku od 28-34 lat udowodnili kradzieże z włamaniem w Koszycach i gminie Wojnicz, odzyskując przy tym większość utraconego mienia.

W listopadzie br. do policjantów z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód zgłosił się pokrzywdzony, który poinformował o włamaniu do jego mieszkania i kradzieży elektronarzędzi na łączną kwotę ponad 12 tysięcy złotych. Przeprowadzone pierwsze czynności pozwoliły na zebranie śladów, które zostały wykorzystane w procesie wykrywczym.

Kilka dni po zdarzeniu policjanci „kryminalni” z komisariatu przy ul. Ks. Indyka ustali dane osób mogących mieć związek z tym przestępstwem. Zatrzymano w sumie trzech mężczyzn w wieku 28-34 lat, a w miejscu ich zamieszkania podczas przeszukania odnaleziono część skradzionych przedmiotów. Kolejnym etapem pracy policjantów było ustalenie miejsca przechowywania pozostałych przedmiotów i udowodnienia dokonania włamania i kradzieży. Prawidłowo wykonywane czynności skutkowały ustaleniem, gdzie zatrzymani je schowali. Okazało się, że zostały one sprzedane osobom prywatnym, a także zastawione w lombardach na terenie Tarnowa.

Policjanci udowodnili trzem zatrzymanym w włamanie w Koszycach, gdzie spowodowali straty w wysokości ponad 12 tysięcy złotych oraz gminie Wojnicz, gdzie również skradzione zostały narzędzia i elektronarzędzia na kwotę ponad 9 tysięcy złotych. Za każdym razem sprawcy wyłamywali okno i dostawali się środka, skąd następnie zabierali znajdujące się wewnątrz przedmioty. Całej trójce przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem i po przesłuchaniu doprowadzono do tarnowskiej prokuratury. Ponieważ mężczyźni wyjaśnili mechanizm popełnienia przestępstwa, a także policjanci odzyskali większość skradzionych rzeczy, prokurator zastosował wobec nich środki wolnościowe. Postępowanie jednak w dalszym ciągu jest procedowane i mężczyźni odpowiedzą przed tarnowskich sądem za naruszenie artykułu 279 kk, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button