ADV
FelietonySportWiadomości
Trending

Wywiad z trenerem Sebastianem Sępkiem

Przedstawiamy wywiad z trenerem Sebastianem Sępkiem, który podsumowuje rundę jesienną V ligi gr. wschodniej sezonu 2023/2024. Dowiemy się także jak będzie przebiegał okres roztrenowania oraz kiedy zespół rozpocznie przygotowania do rundy rewanżowej. Zapraszamy do lektury. 

Za nami pierwsza część sezonu 2023/2024. Zespół Okocimskiego zakończył ją na trzecim miejscu mając na swoim koncie 30 punktów. Jak Trener ocenia rundę jesienną w wykonaniu zespołu?

– Na pewno stać nas na więcej, aczkolwiek musimy szanować ten dorobek, który mamy. Z pewnością jest to dobra baza do tego, żeby mocno przepracować okres zimowy i spróbować powalczyć o większą ilość punktów w rundzie wiosennej. Uważam, że w tym zespole są jeszcze spore rezerwy i z pewnością w niektórych meczach mogliśmy pokusić się o lepszy dorobek punktowy. Początek sezonu to stracie z beniaminkami rozgrywek i zdobycie w nich kompletu punktów.

Czy właśnie te mecze miały wpływ na kolejne spotkania?

– Trudno określić, bo tak naprawdę, każdy mecz rządzi się swoimi prawami. W każdym meczu decydowały, także personalia, gdyż w niektórych spotkaniach graliśmy optymalnym składem, a w niektórych szukaliśmy innych rozwiązań. Musimy również wspomnieć o meczach w Pucharze Polski i praktycznie grę co trzy dni. Owszem, może te drużyny, to trochę inna półka niż ligowi rywale, jednak trzeba pogratulować zawodnikom, że udało się im zdobyć Puchar na poziomie okręgowym. Nie zmienia to jednak faktu, że całościowo rozgrywki pucharowe miały wpływ na to, jak ta runda się toczyła. Ponadto kontuzje i kartki miały również wpływ na niektóre spotkania, które postępowały po sobie.

Zespół kończy rundę z trzema porażkami na koncie. Czy któraś z tych porażek najbardziej utkwiła w pamięci?

– Na pewno najbardziej bolesną porażką było spotkanie na własnym terenie z GKS Drwinia, które zakończyło się bardzo wysokim wynikiem. Niestety w tym meczu nie byliśmy sobą co miało wpływ na losy tego spotkania. Pozytywem jednak jest to, że bardzo dobrze zareagowaliśmy w kolejnym meczu po tej porażce. W przypadku pozostałych dwóch porażek mogliśmy się pokusić o zdecydowanie lepszy wynik, zarówno z Dunajcem Nowy Sącz jak i z Dunajcem Zakliczyn. Uważam, że spotkania te były w naszym zasięgu i powinniśmy w nich coś więcej ugrać.

Okocimski jako jedyny zespół w lidze pokonał obecnego lidera rozgrywek Podhalanin Biecz, który pewnie kroczy po awans do IV ligi. Patrząc na obecne zestawienie w lidze może trener być z tego wyniku zadowolony?

– To pokazuje na co stać chłopaków, jednak cały czas powtarzam, że jest to młoda drużyna, która ma jeszcze spory potencjał do wykorzystania. Zawodnicy pokazali to m.in. w meczu z Podhalaninem, że stać ich na dobrą grę, która przerodziła się w zdobycie zwycięstwa, a jak się okazało na koniec rundy jesiennej, była to jedyna porażka zespołu z Biecza. Mamy jednak jeszcze całą drugą rundę i będzie to nowe rozdanie dla każdego. Można powiedzieć, że żaden zespół jeszcze nic nie wygrał i jeszcze nic nie przegrał w obecnych rozgrywkach V ligi.

Zespół bardzo dobrze radził sobie w ofensywie, jednak jak pokazują statystyki gra w defensywie nie była mocną stroną Pana zespołu.

– Statystyki oraz liczby nie kłamią. Nie ma co ukrywać, że właśnie nad tym elementem musimy jeszcze mocniej popracować. W drużynie nie było jakieś wielkiej stabilizacji, a jednak obrona potrzebuje tego spokoju, stabilizacji oraz zgrania. W meczach jakie rozegraliśmy były różne konfiguracje wymuszone różnymi sytuacjami. Wszystko to miało wpływ na pewność siebie w tej strefie boiska. Tak jak mówiłem, będziemy musieli nad tym elementem popracować. Dodajmy jednak, że statystyki mocno podkręcają jedno spotkanie, które musimy wziąć pod uwagę. Ten element gry na pewno w rundzie wiosennej musi być na wyższym poziomie i mamy na to cały okres przygotowawczy, aby się na tym skupić.

Mówi się, że gra na własnym boisku to pierwszy swój atut przed meczem, jednak Pana zespół lepiej radził sobie w meczach wyjazdowych.

– Ciężko jednoznacznie określić, gdzie się nam lepiej grało. Powtórzę, że każdy mecz toczy się swoimi prawami i jest on uzależniony od dostępności zawodników. W ostatnim meczu nie mieliśmy dwóch podstawowych zawodników, w innych spotkaniach mieliśmy z kolei bardziej optymalny skład. Jednak nie analizowałbym tego, aż tak bardzo, bo różnice te nie są, aż tak znaczące między tym co się dzieje u nas, a tym co się dzieje w meczach wyjazdowych. Uważam również, że mieliśmy dwa mecze na własnym stadionie, w których nie zdobyliśmy kompletu punktów, a były totalnie w naszym zasięgu. Mówię tu o meczu z Zakliczynem oraz Gromnikiem. Musimy się bardziej skupić na realizacji celów nie patrząc czy gramy u siebie czy na bisku rywala.

Przed nowym sezonem dołączyło do zespołu kilku nowych zawodników. Jak trener ocenia ich po rozegranej rundzie jesiennej.

– Każdy z tych zawodników wniósł na pewno coś pozytywnego do zespołu. Zawodnicy Ci dali również więcej pola manewru zarówno w formacjach ofensywnych jak i defensywnych . Na pewno w oczy rzucają się liczby Jakuba Ogara, który odkąd pojawił się w zespole zdobył w lidze i rozgrywkach pucharowych 10 bramek. Wszyscy zawodnicy dali bardzo dużo drużynie, dlatego pozytywnie oceniam ich w naszym zespole.

W rundzie jesiennej okazję debiutu otrzymali zawodnicy naszej Akademii Kacper Sowa oraz Arkadiusz Zuzia jak trener ocenia ich wejście do piłki seniorskiej?

– Po to jest Akademia, po to jest szkolenie i tyle osób zaangażowanych w to wszystko, żeby przynosiło to docelowo efekty. Kacper Sowa w spotkaniach, w których grał dał dużo pozytywnych momentów oraz pozytywnej młodzieńczej energii. To samo dali Arkadiusz Zuzia oraz Szymon Kozieł. Są to zawodnicy, którzy są w orbicie zainteresowań do gry w pierwszym zespole. W zimie będziemy analizować kogo włączyć do kadry „jedynki”. Szkolenie młodych zawodników to z pewnością kierunek, którym warto podążać. Uważam, że Okocimski dysponuje dobrym szkoleniem, dobrym zapleczem pierwszego zespołu.

Pana zespół jest obecnie w okresie roztrenowania, jak zatem będzie wyglądał ten etap sezonu?

– Obecnie trenujemy dwa razy w tygodniu. Staramy się w tym czasie podtrzymać dyspozycję. Planujemy tak trenować do końca listopada, później zobaczymy, jak warunki pogodowe pozwolą nam kontynuować ten cykl. Rozpoczęcie przygotowań do rundy rewanżowej rozpoczniemy 8 lub 9 stycznia, w zależności od dostępności obiektów. Do startu rundy mamy zaplanowane osiem spotkań kontrolnych w tym pięć z zespołami z czwartej ligi, dwie z piątej ligi oraz jeden mecz z ligi okręgowej. W okresie tym będziemy chcieli się przygotować jak najlepiej do drugiej części sezonu.

Czy w zespole przewidywane są jakieś zmiany personalne w zimowym okienku transferowym?

– Priorytetem dla nas będzie szukanie rozwiązań wewnątrz klubu, czyli zawodników, którzy aspirują do gry w pierwszym zespole. Niewykluczone jednak, że jeśli nadarzy się jakaś okazja do pozyskania naprawdę wartościowego zawodnika to takie opcje będziemy rozważać. Na dzień dzisiejszy jednak trudno jednoznacznie coś powiedzieć. Będziemy próbować szukać, jednak tak jak mówiłem priorytetem dla nas będzie szukanie zawodników wewnątrz klubu.

okocimski.com

Podobne artykuły

Back to top button