Kultura

Trzeci Bielecki Karnawałowy Bal Seniora

W sobotę 8 lutego 2020 roku w Budynku Wielofunkcyjnym w Bielczy odbył się III Karnawałowy Bal Seniora zorganizowany przez opiekuna Świetlicy GOK w Bielczy wspólnie z młodzieżą uczęszczającą na zajęcia świetlicowe, osobami prywatnymi i firmami, we współpracy z Parafią Matki Bożej Anielskiej w Bielczy z księdzem proboszczem na czele. Co ważne, Bal Seniora jest spotkaniem nie tylko dla osób starszych, ale dla wszystkich, którzy pragną w nim uczestniczyć i chcą się integrować z seniorami.

Ta inicjatywa jest nasza odpowiedzią na propozycje zgłaszane przez mieszkańców Bielczy w zakresie organizacji spotkania z możliwością potańczenia – przyznaje ks. Artur Urban, proboszcz bieleckiej parafii. – Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Jana Sperki pracującego na co dzień z młodzieżą w miejscowej świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury, z wykorzystaniem infrastruktury komunalnej i przy znacznej pomocy sponsorów, już po raz trzeci zorganizowaliśmy imprezę, w której świetnie bawiło się prawie 100 osób. Wsparcie władz samorządowych, lokalnych firm i społeczna praca wielu osób powoduje, że udział w imprezie jest dla seniorów bezpłatny.

Od początku impreza przebiegała w sympatyczniej atmosferze. Spotkanie było okazją do wspólnych tańców i zabaw, a także wielu rozmów przy stołach. Uczestnicy wybierali królową i króla balu, którzy w nagrodę otrzymali ufundowane przez Annę Obal vouchery na 3 zabiegi fryzjerskie. Wszyscy mogli korzystać z bogato zastawionego stołu szwedzkiego. Doskonale bawiono się do późnych godzin nocnych.

Chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować wszystkim firmom i osobom za wsparcie, którego nam udzieli przekazując różnego rodzaju dobra na poczet balu – informuje Jan Sperka, instruktor GOK, inicjator i główny organizator imprezy. – Bal nie odbyłby się bez wsparcia księdza proboszcza Artura Urbana, osób prywatnych i firm, które przekazały rożne produkty. Warto wymienić wszystkich, którzy nas wspomogli:

 • Firma Uryga – przekazując wkładkę do żurku;
 • Firma Chabura – przekazując wyroby wędliniarskie;
 • Frma Balviten – przekazując babeczki, ciasteczka i paluszki;
 • Firma Mlekovita – przekazując sery, mleko, masło;
 • Firma Mrozik – przekazując śledzie;
 • Firma Roleski – przekazując musztardy, majonezy, ketchupy;
 • Firma D.P. Ptaszek – przekazując jajka, które zostały wykorzystane jako dodatek do żurku, ale też można było je smakować na szwedzkim stole;
 • Cukiernia Królewska – przekazując pyszne ciasta;
 • Piekarnia Janina – przekazując chleb i ciasteczka;
 • Firma Handlowo-Usługowo-Produkcyjna BAZZAR – Katarzyna Pacewicz – Pyrek przekazując piękną kompozycję kwiatową, która upiększała szwedzki stół, a po zakończeniu balu została przekazana do parafialnego kościoła;
 • Panie Justyna Łazowska i Katarzyna Duda – przekazały soki;
 • Państwo Maria i Leszek Sperka przygotowując z własnych produktów 140 galaretek drobiowych;
 • Panie WioIa Kwaśniak, Magdalena Kawa, Anna Obal, Sylwia Tybon przygotowując z własnych produktów smaczne sałatki.

Przygotowanie takiej imprezy to oczywiście nie tylko gastronomia, ale także wiele prac w obrębie sali imprez, montaż nagłośnienia i świateł, przenoszenie naczyń, nakrycie stołów i posprzątanie po balu całego budynku. – W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować młodzieży za pomoc w przygotowaniach do balu i w jego trakcie, za czas poświęcony na posprzątanie po imprezie. Jestem wdzięczny panu Filipowi Czyżowi z GOK Borzęcin za montaż nagłośnienia, panu Mirosławowi Pyzikowi za wykonane na poczet balu grafiki, pani Renacie Cienciwie za ugotowanie przepysznego żurku i pomoc w trakcie balu w kuchni, panu Andrzejowi Grucy za obecność i udokumentowanie spotkania, po którym został ślad w formie fotorelacji. Dziękuję Panom Januszowi Kwaśniakowi wójtowi gminy Borzęcin i Piotrowi Kani dyrektorowi GOK w Borzęcinie za darmowe użyczenia naczyń, obrusów i budynku na poczet balu. Serdecznie dziękuję osobom obsługującym sprzęt, a szczególnie Dominice Szafrańskiej i Wojciechowi Gacoń za wykonaną pracę w trakcie naszej zabawy. Wszystkim i każdemu z osobna bardzo dziękuję – komentuje Jan Sperka.

Organizatorzy zapowiadają organizację kolejnej edycji Balu Seniora. Już dziś serdecznie wszystkich zapraszają.

(js, pio)

Tagi
Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast
Close