Wiadomości
Trending

Tworkowa / Wyciek smoły z cysterny – przyczyną wystrzał opony / 27 lipca 2020 r.

W poniedziałek 27 lipca 2020 r. na drodze krajowej nr 75 w miejscowości Tworkowa doszło do wycieku smoły z przewożącej ją ciężarówki.

W cysternie przewożącej gorącą smołę doszło do wystrzału opony, a następstwem tego zdarzenia było urwanie zaworu i wyciek smoły do przydrożnego rowu.

– Priorytetowym działaniem było powstrzymanie wycieku, a nie było to łatwe zadanie, gdyż temperatura smoły wynosiła ponad 90`C i wypływała ona z dość dużym ciśnieniem z trudno dostępnego miejsca. Dodatkowym utrudnieniem było samo poruszanie się w miejscu działań, ponieważ teren był już pokryty grubą warstwą kleistej mazi – relacjonują szczegółowo strażacy z OSP Tworkowa.

Kolejnym ważnym działaniem było zbudowanie prowizorycznych tam w rowie aby smoła nie przedostała się do rzeki.

Na miejsce zdarzenia zostali zadysponowani strażacy z tarnowskiej Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 1 ze specjalistycznej grupaly Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego.

– Około godziny 11.30 na drodze krajowej  nr 75 w miejscowości Tworkowa najprawdopodobniej w wyniku wystrzału opony doszło do uszkodzenia zbiornika w cysternie przewożącej smołę. Ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo – poinformowała asp. szt. Ewelina Buda oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Foto: KPP w Brzesku

IB/ KPP Brzesko

Galeria zdjęć

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast