ADV
Religia

Tymowskie spotkanie seniorów / zdjęcia

W Tymowej 23 stycznia 2022 r. odbyło się spotkanie seniorów. Mimo pandemii spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze. Zorganizował je kolejny raz parafialny zespół Caritas we współpracy z uczniami miejscowej szkoły podstawowej.

– Ma ono już 20-letnią tradycję – mówi szefowa parafialnej Caritas Barbara Jakubczyk.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w kościele parafialnym, której przewodniczył ks. proboszcz Mariusz Żuczek.

– Seniorzy są bardzo mocnym oparciem dla duszpasterza. Ile mają sił, to wszystko potrafią oddać angażując się w grupy modlitewne, w akcje charytatywne.

Wzrusza ich troska o potrzebujących, których potrafią sami wypatrzyć, i zanim pojawi się jakaś instytucjonalna pomoc, oni już ją niosą.

Nieoceniona jest ich modlitwa w ramach róż różańcowych, ofiarowane cierpienie, kiedy nie mogą już fizycznie włączać się w życie parafii – mówi ks. Żuczek.

Po Mszy św. wszyscy zgromadzili się w szkole podstawowej. Dzieci przedstawiły krótki program o tematyce świątecznej. Była okazja do złożenia sobie noworocznych jeszcze życzeń, śpiewania kolęd i rozmowy.

– Z myślą o seniorach chcemy zrealizować w naszej parafii projekt „Od juniora do seniora”, który będzie polegał m.in. na organizowaniu dla nich spotkań poświęconych różnej tematyce związanej z historią Tymowej, aktywnością fizyczną czy rękodziełem artystycznym.

Marzeniem jest stworzenie książeczki przepisów naszych babć, które przechowały w swojej pamięci, a które są związane z naszym regionem – zdradza niektóre szczegóły projektu pani Barbara.

Galeria zdjęć / Tarnowski Gość Niedzielny <==

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ /FOTO GOŚĆ

blank

Podobne artykuły

Back to top button