ADV
Wiadomości

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Szczurowej włączyli się w akcję #drzewodlaklimatu

W lipcu 2021 roku w województwie małopolskim oficjalnie zainaugurowano projekt LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA. Rozpoczęły się działania promocyjne, m.in. akcja pod hasłem #drzewodlaklimatu. Jej celem jest przybliżenie mieszkańcom Małopolski tematu postępujących zmian klimatu i konieczności podjęcia działań zapobiegających tym negatywnym zjawiskom. Ważne jest też zwiększenie terenów zielonych, zwłaszcza w miastach, są one bowiem kluczowe dla zdrowia i komfortu życia mieszkańców.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Szczurowej chętnie i aktywnie włączyli się w projekt realizowany na naszym terenie przez Starostwo Powiatowe w Brzesku i Nadleśnictwo Dąbrowa Tarnowska. Klasy 1-3 oraz 5b uczestniczyły w zajęciach na temat przyczyn zmian klimatu.

Uświadomili sobie, że drzewa niezwykle pozytywnie wpływają na ekosystem – mają zdolność zatrzymywania i oddawania wody, zapobiegają erozji gleby, nawilżają i ochładzają powietrze. Pochłaniają dwutlenek węgla, zmniejszając jego udział w atmosferze, a wydzielają tlen.

W ramach projektu w dniach 22.11 – 24.11.2021 r. organizatorzy przekazali uczniom drzewa do zasadzenia (dęby, lipy). Chętni zabrali w sumie ponad 100 sadzonek, własnoręcznie zasadzili drzewka na swojej działce i wykonali zdjęcia dokumentujące udział w akcji.

Uczestnictwo w przedsięwzięciu przyniosło uczniom wiele radości i satysfakcji. Cieszyli się, że w ten sposób mogli włączyć się w walkę o poprawę klimatu i przyszłość naszej planety.

Galeria zdjęć <==

Lucyna Gut / szczurowa.pl

Podobne artykuły

Back to top button