ADV
Wiadomości
Trending

Udana akcja krwiodawstwa w Dębnie. Zebrano 15 litrów krwi

Blisko 15 litrów zebranej krwi, to wynik akcji krwiodawstwa zorganizowanej w niedzielę 10 marca 2024 przez Ochotniczą Straż Pożarną w Dębnie. Była to pierwsza w tym roku akcja organizowana przez jednostkę OSP Dębno. Już teraz zapraszamy na kolejną, która odbędzie się 9 czerwca.

Galeria zdjęć <==

Podczas niedzielnej akcji 43 osoby zostały zarejestrowane z czego, aż 33 osoby oddało krew pełną. Dziękujemy również osobom, które pojawiły się żeby zapoznać się z warunkami oddawania krwi i są chętne następny raz podzielić się tym niezwykle bezcennym darem.

Do akcji przystąpili zarówno krwiodawcy wielokrotni, którzy pomagają od lat, jak również osoby, które po raz pierwszy zdecydowały się na ten szlachetny gest. Wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w akcji, bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w niesienie pomocy potrzebującym. Osobom, którym tym razem nie udało się oddać krwi życzymy wytrwałości i chęci do udziału w kolejnych akcjach. W akcji krwiodawstwa udział wzięli druhny i druhowie z naszej jednostki oraz również strażacy m.in.: OSP Zakliczyn, OSP Borzęcin Górny.

– Pragniemy serdecznie podziękować Panu Wiesław Kozłowski – Wójtowi Gmina Dębno za objęcie patronatu honorowego nad akcją oraz wsparcie i przekazanie upominków dla dawców.
Dziękujemy Karczmie Pod Jesionami za ciepły posiłek dla ekipy RCKiK.
Podziękowania kierujemy również do Kwiaciarnia Magia Kwiatów Dębno za ufundowanie kwiatów dla wszystkich Pań – czytamy na profilu facebookowym OSP Dębno.

Każdego dnia krew jest potrzebna nie tylko ofiarom wypadków, ale również cierpiącym na wiele poważnych chorób. Dzięki honorowym dawcom krwi, bezinteresownie dzielących się lekiem, którego nie można wyprodukować, codziennie udaje się ratować ludzkie zdrowie i życie.


foto: OSP Dębno
OSP Dębno

blank

Podobne artykuły

Back to top button