ADV
Wiadomości

Z powodu koronawirusa w powiecie bocheńskim – księża ze Szczurowej objęci kwarantanną!

W poniedziałek 23 marca 2020 r. służby sanitarne poinformowały, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u pierwszego mieszkańca Powiatu Bocheńskiego. Wg oficjalnych informacji jest to mężczyzna w sile wieku, a jego stan jest jako dobry.

Pisaliśmy o tym w artykule: Koronawirus. Pierwszy mieszkaniec powiatu bocheńskiego z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem / 23 marca 2020 r. <==

 

 

Aktualizacja 24.03.2020 r. godz.  18.45

We wtorek 24 marca 2020 r. zmarł ksiądz Roman Kopacz proboszcz parafii Drwinia (Powiat Bocheński). w poniedziałek potwierdzono u niego koronawirusa.

Więcej informacji w artykule: Zmarł zakażony koronawirusem proboszcz z Drwini / 24 marca 2020 r. <==

Aktualizacja 24.03.2020 r. godz. 12.00

Sprawa zachorowania pierwszego pacjenta ma również związek z objęciem kwarantanną księży z parafii w Szczurowej. Więcej informacji w artykule: Z powodu koronawirusa w powiecie bocheńskim – księża ze Szczurowej objęci kwarantanną! <==

Równocześnie na stronie internetowej Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Bartłomieja Apostoła w Szczurowej pojawiła się informacje, że kapłani w niej pracujący będą przebywać na kwarantannie do 28 marca 2020 r. oraz że zostaną poddani odpowiednim testom do kontem zakażenia koronawirusem. Do kontaktu z osoba zakażoną miało dojść w sobotę 14 marca 2020 r. Kapłani podkreślają że czuja się dobrze i nie mają żadnych objawów choroby.

W komentarzach na naszym profilu facebookowym pojawiła się dodatkowo informacja, że sprawa może dotyczyć jednego z kapłanów z Drwini (Gmina Drwinia / Powiat Bocheński).

Treść komunikatu zamieszczonego na stronie Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Bartłomieja Apostoła w Szczurowej

PILNE
Drodzy Parafianie! W związku z tym, że 14 marca (sobota) mieliśmy kontakt z osobą, która okazała się zarażona koronawirusem musimy przebywać w kwarantannie na plebanii do 28 marca (sobota). Przede wszystkim czujemy się dobrze i nie wystąpiły u nas do tej pory żadne objawy. Niestety kościół do tego czasu będzie zamknięty. Msze Święte w zamówionych intencjach musimy celebrować na plebanii bez udziału wiernych.
W najbliższym czasie zostaniemy poddani testom. Prosimy o modlitwę za nas i również uczulamy by bez powodu nie opuszczać swoich domów!!!
Prosimy by tę informację przekazać dalej wszystkim naszym Parafianom czy to drogą telefoniczną, czy internetową, byle jak najbezpieczniej dla siebie.
Ksiądz Proboszcz wraz z wikariuszami.

IB / szczurowa.diecezja.tarnow.pl

Podobne artykuły

Back to top button