ADV
Wiadomości
Trending

Brzesko wspiera Siostry Szarytki w Śniatyniu. Konwój z pomocą humanitarną dotarł na miejsce

5 sierpnia 2023 r. z Brzeska wyruszył konwój z pomocą humanitarną dla podopiecznych Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo (Szarytek), które w Śniatyniu na Ukrainie prowadzą przedszkole, opiekują się seniorami, niepełnosprawnymi, uchodźcami oraz rannymi żołnierzami. W sobotę wieczorem 4 samochody z ponad 5 tonami towaru na pokładzie dotarły szczęśliwie do Śniatynia.

Organizatorzy konwoju, we współpracy z ludźmi dobrej woli przeprowadzili w ostatnich tygodniach zbiórkę rzeczy najbardziej potrzebnych Siostrom Szarytkom.  W działania logistyczne włączyli się również harcerze ze Szczepu Czarnego z Jadownik.

W zbiórkę oraz transport zaangażowało się szereg organizacji społecznych, samorządów, instytucji, parafii, lokalnych przedsiębiorców oraz wiele osób prywatnych.

– To takie nasze wielkie pospolite ruszenie serc, umysłów i dobroci. Szacunku dla potrzebujących pomocy.

My zbierający od Was dary nie znajdujemy słów, które mogą wyrazić dumę z tego, że jesteśmy razem w tym pięknym dziele miłości bliźniego.

Niech każdy kolejny dzień za to co robicie będzie dla Was jeszcze piękniejszy – mówią organizatorzy konwoju humanitarnego Brzesko – Śniatyń – Ukraina.

Wojenna rzeczywistość w Ukrainie jest trudna, nieprzewidywalna i wymaga ciągłej oraz skutecznej reakcji na ogromne potrzeby.


foto: Szczep Czarny przy PSP nr 2 w Jadownikach
IB

Podobne artykuły

Back to top button