ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Oświadczenie LUKS „Radłovia – Radłów” w sprawie wydarzeń z 5 sierpnia 2023 r.

W sobotę 5 sierpnia 2023 r. około godz. 9.30 w Radłowie (Powiat Tarnowski, Gmina Radłów) doszło do tragicznej w skutkach bójki z udziałem pseudokibiców. W efekcie jedna osoba nie żyje (około 40-letni mężczyzna, prawdopodobnie kibic z Sosnowca), a kilka zostało rannych.

Wg wstępnych ustaleń na turniej organizowany przez kibiców Unii Tarnów, w którym uczestniczyć mieli m.in. także kibice Wisły Kraków, wtargnęła grupa „łowców flag” związanych z klubem piłkarskim z Sosnowca.

W mediach społecznościowych pojawiło się sporo spekulacji związanych z organizacją turnieju, dlatego też Ludowo-Uczniowski Klub Sportowy Radłovia-Radłów, na którego terenie doszło do zdarzenia, wydał w sobotę oświadczenie w tej sprawie.

Apel Policji

Małopolska Policja zwróciła się do świadków oraz uczestników incydentu w Radłowie koło Tarnowa o zgłaszanie się do jednostek Policji w celu wszechstronnego wyjaśnienia tego zdarzenia. Równocześnie uczestnicy, którzy zgłoszą się dobrowolnie, będą mieć zagwarantowane łagodniejsze konsekwencje prawne.

TREŚĆ OŚWIADCZENIA

Radłów, 05.08.2023r.
LUDOWO – UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY RADLOVIA RADŁÓW

Oświadczenie klubu

W związku z zaistniałymi wydarzeniami z dnia dzisiejszego informujemy, że obiekt w dniu 05.08.2023r. został użyczony podmiotowi zewnętrznemu nie związanemu w żaden sposób z klubem Radłovia Radłów w celu organizacji turnieju piłkarskiego. Na podstawie umowy użyczenia, klub zobligowany był tylko do udostępnienia boisk piłkarskich.

Nie odpowiadaliśmy w jakikolwiek sposób za sprawy organizacyjno-techniczne, które leżały w gestii organizatora tego wydarzenia.

Rodzinie oraz bliskim zmarłego składamy najszczersze kondolencje.

Wydarzenia, które miały miejsce w obrębie stadionu dzisiejszego ranka są dla nas wstrząsające i nadal nie możemy zrozumieć jakie cele oraz ideologie przyświecają osobom, które chcą wyrządzić krzywdę drugiemu człowiekowi.

Prosimy o nie rozprzestrzenianie nieprawdziwych informacji, a także o oczekiwanie na oficjalne stanowisko policji, która bada sprawę.

Zarząd klubu LUKS Radłovia Radłów

O zdarzeniu pisaliśmy w materiale:

Bójka obok stadionu w Radłowie. Nie żyje 40 letni mężczyzna <==

foto: Tomasz Lalewicz

IB

Oświadczenie

blank

Podobne artykuły

Back to top button