ADV
Wiadomości

Zmarł zakażony koronawirusem proboszcz z Drwini / 24 marca 2020 r.

We wtorek 24 marca 2020 r. zmarł ksiądz Roman Kopacz proboszcz parafii Drwinia (Powiat Bocheński). W poniedziałek 23 marca 2020 r. służby sanitarne potwierdziły u niego zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Był pierwszym mieszkańcem Powiatu Bocheńskiego u którego zdiagnozowano tą chorobę. Wg oficjalnych informacji podawanych w oficjalnych komunikatach w poniedziałek – stan 59 letniego mężczyzny był określany jako dobry. Przebywał od tygodnia na kwarantannie domowej.

Pisaliśmy o tym w artykule: Koronawirus. Pierwszy mieszkaniec powiatu bocheńskiego z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem / 23 marca 2020 r. <==

Niestety we wtorek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni, którzy weszli na plebanię zastali mężczyznę w złym stanie. Policję  zawiadomili zaniepokojeni parafianie, którzy nie mieli kontaktu z księdzem. Wezwanemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego pomimo podjętej akcji reanimacyjnej nie udało się uratować księdza. Służby działały z wykorzystaniem odpowiednich środków ochrony osobistej.

Jak na razie brak informacji czy śmierć księdza spowodowana była zakażeniem koronawirusem, czy też miała inne podłoże zdrowotne.

Na stronie internetowej Diecezji Tarnowskiej brak oficjalnego komunikatu dotyczącego przyczyn śmierci oraz związku z zakażeniem koronawirusem. Zamieszczony został jedynie biogram zmarłego księdza proboszcza, oraz wzmianka o jego śmierci w dniu dzisiejszym. 

Komunikat Kurii Diecezjalnej w Tarnowie

Ks. Roman Kopacz urodził się 27 lutego 1961 roku w Jaśle, jako syn Piotra i Olgi z domu Bukartyk. Egzamin dojrzałości złożył w 1980 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Bieczu. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 25 maja 1986 roku, w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w następujących parafiach: Gręboszów (od 26 czerwca 1986 roku), Bobowa (od 23 sierpnia 1989 roku) i Szczepanowice (od 1 września 2006). Od 1991 roku do 1999 roku pracował jako misjonarz na Ukrainie.

W dniu 2 października 2000 roku został mianowany proboszczem parafii pod wezwaniem Niepokalanego Serca NMP w Przybysławicach. Z dniem 1 lipca 2007 roku otrzymał nominację na urząd proboszcza parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Drwini. Ponadto sprawował obowiązki notariusza dekanatu Uście Solne i dekanalnego duszpasterza małżeństw i rodzin w tymże dekanacie.

W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w 1997 roku diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale.

Informacje o dacie pogrzebu zostaną podane w późniejszym czasie.

Ks. Łukasz Niepsuj – notariusz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie

IB

Podobne artykuły

Back to top button