WiadomościWideo

Koronawirus. Pierwszy mieszkaniec powiatu bocheńskiego z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem / 23 marca 2020 r.

Koronawirus. Bochnia pierwszy przypadek - informator brzeskiW poniedziałek 23 marca 2020 r. badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u pierwszego mieszkańca Powiatu Bocheńskiego. Jak na razie nie ma informacji z terenu jakiej gminy pochodzi pacjent. Jest to mężczyzna w sile wieku, a jego stan jest jako dobry. Będzie przebywał w izolacji domowej.

 

Aktualizacja 18.45

We wtorek 24 marca 2020 r. zmarł ksiądz Roman Kopacz proboszcz parafii Drwinia (Powiat Bocheński). w poniedziałek potwierdzono u niego koronawirusa.

Więcej informacji w artykule: Zmarł zakażony koronawirusem proboszcz z Drwini / 24 marca 2020 r. <==

Aktualizacja 12.00

Sprawa zachorowania pierwszego pacjenta ma również związek z objęciem kwarantanną księży z parafii w Szczurowej. Więcej informacji w artykule: Z powodu koronawirusa w powiecie bocheńskim – księża ze Szczurowej objęci kwarantanną! <==

 

Do dzisiaj na terenie Polski stwierdzono 692 przypadków zakażenia koronawirusem. Jest także osiem ofiar śmiertelnych. Ministerstwo zdrowia oraz służby sanitarne apelują aby bez powodu nie wychodzić z domu i najbliższe tygodnie potraktować jako kwarantannę. Pozwoli to ograniczyć ewentualne rozprzestrzenianie się koronawirusa na terenie Polski. 

Poniżej zamieszczamy wystąpienie Starosty Bocheńskiego Adama Korty oraz jego apel o zachowanie spokoju.

 

Co robić w sytuacji zagrożenia?

Osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem w żadnym wypadku nie powinny się zgłaszać do lekarza rodzinnego ani do SOR-u!

W związku z powyższym apelujemy aby mimo ogromnego stresu nie narażać niepotrzebnie lekarzy i placówek służby zdrowia. Jeden chory pacjent może być źródłem zakażenia wszystkich pozostałych osób w poczekalni! Należy postępować zgodnie z wytycznymi i kontaktować się bezpośrednio ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Brzesku. We współpracy z nimi pacjent zostanie przetransportowany do specjalistycznego szpitala zakaźnego. 

Co więc powinny zrobić?

  • bezzwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną PSSE w Brzesku
    ul. Okocimska 44 32-800 Brzesko tel: 14 686 12 70 / telefon alarmowy tel. 608 609 745
    email: brzesko@psse.malopolska.pl
  • zgłosić się do oddziału zakaźnego. Lista szpitalnych oddziałów chorób zakaźnych na terenie Małopolski znajduje się poniżej
  • zadzwonić na specjalną całodobową infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem: 800 190 590

IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast