ADV
Wiadomości

Udana harcerska kwesta dla Gabrysi. Zebrano 6000 zł

Przez blisko miesiąc harcerze i zuchy ze Szczepu Czarnego z Jadownik prowadzili hufcową zbiórkę publiczną „Pomagamy i działamy”. W tym roku Szczep Czarny kwestował na pomóc 22-letniej Gabrysi pochodzącej z Jadownik, która na początku stycznia 2024 r. doznała bardzo poważnego wypadku i cudem uszła z życiem. Harcerzom udało się zebrać 6000 zł.

– Dziękujemy za wsparcie naszej akcji, dzięki której rehabilitacja Gabrysi zostanie wsparta kwotą 6 tysięcy złotych! – czytamy na profilu Szczepu Czarnego w Jadownikach.

Gabrysia przeszła już kilka bardzo poważnych operacji, a przed nią jeszcze długa droga do „normalnego” funkcjonowania. Pieniądze z harcerskiej kwesty zostanę przeznaczone na  kosztowną rehabilitację neurologiczną.

Harcerzy można było spotkać tam gdzie zawsze, czyli przy największych sklepach w Jadownikach, Sterkowcu, Szczepanowie i w Brzesku.

Przypomnijmy – we wtorek 2 stycznia 2024 r. w Zakopanem doszło do wypadku z udziałem Gabrysi – 22-letniej mieszkanki Powiatu Brzeskiego. Dziewczyna została ciężko ranna, konieczna była ewakuacja śmigłowcem TOPR.

Gabrysia doznała licznych urazów ciała: krwiak w głowie, przebyta operacja, urazy kości szczękowo- policzkowych, uraz klatki piersiowej, miednicy, pęknięte żebra, złamany obojczyk, pęknięty kręg lędźwiowy. Wypadek przewrócił do góry nogami całe Jej życie jak i życie Jej rodziny.

O zdarzeniu w którym poszkodowana została Gabrysia pisaliśmy w materiale:

Mieszkanka Powiatu Brzeskiego ciężko ranna w Zakopanem / zdjęcia & video <==

PLAKAT


Foto: Szczep Czarny w Jadownikach
IB

Podobne artykuły

Back to top button