ADV
SportWiadomości
Trending

Ulewny deszcz zdewastował Orlika w Rajbrocie / video / 4 czerwca 2024 r.

Wtorek 4 czerwca 2024 r. w wielu miejscach w Małopolsce zapisze się niechlubnie w pamięci mieszkańców. To wszystko za sprawą ulewnych deszczy jakie szczególnie dały we znaki mieszkańcom południowej części województwa. O ile Powiat Brzeski ominęły intensywne opady deszczu, o tyle w Powiecie Bocheńskim spadło sporo deszczu. Tu niestety ponownie ucierpiał Rajbrot w Gminie Lipnica Murowana. W Rajbrocie we wtorek spadło aż 81,5 mm deszczu. O ile podczas sobotnich opadów rowy i różne mniejsze i większe cieki wodne w Rajbrocie w większości zebrały wodę, to niestety we wtorek woda poczyniła spore zniszczenia.

Potężne ilości wody spłynęły w okolice kompleksu sportowego Orlik. Moment zalania obiektu nagrał zatrudniony tam animator.

– Dzisiaj ponownie było ciężko i bardzo ciężko, i w tych samych miejscach. Niestety nie oszczędziło gminnego Orlika w Rajbrocie – napisał na swoim profilu Tomasz Gromala wójt Gminy Lipnica Murowana.

Sytuację meteo z 4 czerwca można prześledzić na stronie old.radar-opadow.pl <==

– W Rajbrocie we wtorek spadło aż 81,5 mm deszczu. Silne opady deszczu na naszym terenie już się zakończyły, jutro odpoczniemy od dynamicznej aury, pojawi się sporo słońca a temperatura poszybuje powyżej +20*C – czytamy na profilu Pogoda Żegocina.

Na temat sobotniej nawałnicy nad Rajbrotem pisaliśmy w poniższych materiałach:

Przez Rajbrot przeszła potężna nawałnica / zdjęcia i video <==

Analiza radarowa nawałnicy w Rajbrocie oraz gradobicia w Sufczynie i Łysej Górze / 1 czerwca 2024 r. <==

 


fb: Tomasz Gromala
IB

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button