Materiały sponsorowaneWiadomościWideo

Ulica Odrodzenia / Zakładanie trawników z wykorzystaniem techniki hydrosiewu

Dobiegają końca prace przy budowie ul. Odrodzenia na osiedlu Słotwina w Brzesku. Pod koniec kwietnia ułożono finalną warstwę asfaltu. Łagodna zima pozwoliła na znaczne przyśpieszenie prac. Początkowo termin zakończenia prac był wyznaczony na sierpień 2020 r.

Na przełomie maja i kwietnia wykonano szereg prac związanych z zagospodarowaniem terenu po zakończonej budowie. Wśród tych prac znalazło się m.in. obsianie terenu przylegającego do drogi z wykorzystaniem innowacyjnej na naszym terenie techniki hydrosiewu. Sama technika hydrosiewu nie jest nowa i z powodzeniem od lat jest stosowana podczas dużych inwestycji drogowych w Polsce i na świecie.

Hydrosiew pozwala na wykonywanie trawników metodą natryskową. Na mieszankę z nasionami składa się  z takich komponentów jak: włókno celulozowe, czyli zmielony papier, woda, nawozy, rozmaite biostymulatory, zagęstniki i kleje roślinne oraz oczywiście nasiona traw. Trawa po wysianiu ma lepsze warunki kiełkowania i jest mniej podatna na czynniki zewnętrzne np. wyjadanie przez ptaki lub wymywanie podczas opadów deszczu. Hydrosiew to jedna z najbardziej wydajnych metod zakładania trawnika. Nakładanie takiej mieszanki z użyciem hydrosiewnika wykonywane jest poprzez równomierny natrysk mieszanki na przygotowane podłoże.

Prace budowlane na ul. Odrodzenia realizowała firma ReDrog s.c. Bożena Krzyżak&Wojciech Krzyżak z Porąbki Iwkowskiej.

O pracach przy budowie ul. Odrodzenia pisaliśmy w artykułach:

Brzesko. Prace drogowe na ul. Odrodzenia dobiegają końca / zdjęcia <==

Brzesko / Osiedle Kołłątaja. Budowa nowego odcinka drogi na ul. Odrodzenia / zdjęcia / video <==

IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast