Wiadomości

Przez granicę bez zezwoleń i karty kierowcy

Po 12 000 złotych kary grozi zagranicznym przewoźnikom, którzy realizowali przewozy drogowe bez wymaganych zezwoleń. Nieprawidłowości ujawniła małopolska Inspekcja Transportu Drogowego. Inspektorzy zatrzymali także kierowcę tureckiej ciężarówki, który jechał bez włożonej do tachografu karty kierowcy.

Kontrole przeprowadzone przez inspektorów z krakowskiego WITD 11 maja na przejściu w Chyżnem nie miały szczęśliwego finału dla kilku zagranicznych przewoźników. Tym razem nieprawidłowości dotyczyły przewozów realizowanych przez przedsiębiorców z Turcji. Jeden z nich chciał przewieźć towar do Finlandii bez wymaganego w tym przypadku zezwolenia na międzynarodowy przewóz rzeczy. To samo przewinienie inspektorzy odnotowali podczas weryfikacji dokumentów u innego kierowcy, który jechał z ładunkiem z Turcji do Estonii. ITD zatrzymała także prowadzącego turecką ciężarówkę, który przewoził towar bez włożonej do tachografu karty kierowcy. To niestety jeden z częściej stosowanych, nielegalnych sposobów na zaoszczędzenie czasu pracy.

Zagranicznym przedsiębiorcom, którzy nie mieli wymaganych zezwoleń, grożą kary po 12 000 złotych. Kierowcy tych ciężarówek zostali ukarani mandatami karnymi. Do czasu okazania właściwych dokumentów, pojazdy mają przymusową przerwę na parkingu strzeżonym.

gitd.gov.pl

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast