TOPTOP
Wiadomości
Trending

Do 3 lat więzienia grozi mężczyźnie z Jadownik który zamęczył konia / 12 maja 2020 r.

Do 3 lat więzienia grozi mężczyźnie z Jadownik który w poniedziałek 11 maja 2020 r. przez nieumiejętne obchodzenie się z koniem doprowadził do jego śmierci. Zwierzę padło w przydrożnym rowie na ul. Podgórskiej w Jadownikach.

Śmierć zwierzęcia nastąpiła około godziny 16. Na miejsce został zadysponowany lekarz weterynarii, patrol Policji, oraz strażacy z OSP Jadowniki, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

– Wg ustaleń policjantów trzydziestopięcioletni mężczyzna jeździł konno po okolicy przez kilka godzin. Badanie wykonane alkomatem wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – poinformowała naszą redakcję oficer prasowy brzeskiej policji Ewelina Buda.

Zwierzę stanowiło własność mieszkanki Jadownik. Natomiast mężczyzna pożyczył konia od jej brata. Wg relacji mieszkańców jakie otrzymaliśmy od mieszkańców zwierzę było zaniedbane i wychudzone. Jego śmierć mogło spowodować nieumiejętne obchodzenie się ze zwierzęciem.

Zgodnie z artykułem 35 1a Ustawy o ochronie zwierząt kto znęca się nad zwierzętami podlega karze do 3 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Ustawa o ochronie zwierząt
Dz.U.2020.0.638 t.j. – Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt

Art. 35. ochr. zwierząt
Odpowiedzialność karna za zabijanie, uśmiercanie lub dokonywanie uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów ustawy albo znęcanie się nad zwierzęciem
1.
Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów art. 6 wyłączenia zakazu zabijania zwierząt, zakaz znęcania się nad zwierzętami ust. 1, art. 33 zasady uśmiercania zwierząt lub art. 34 uśmiercanie zwierząt w ubojni ust. 1–4
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
1a.
Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem.

O sprawie pisaliśmy w artykule: Jadowniki / Martwy koń w przydrożnym rowie / 11 maja 2020 r. / Zdjęcia <==

OSP Jadowniki

IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast