ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Uroczyste przekazanie radiowozu policjantom z Wojnicza

Dzisiaj przed południem na placu przed Komisariatem Policji w Wojniczu odbyło się uroczyste przekazanie radiowozu. Jego zakup możliwy był dzięki finansowemu wsparciu gminy Wojnicz oraz Zakliczyn przy wykorzystania funduszu 50/50 lokalnych samorządów i Komendy Głównej Policji.

Dzisiaj (tj. 17.01.) przy słonecznej aurze odbyło się spotkanie z okazji przekazania radiowozu marki Kia Sportage. Zakup oznakowanego radiowozu był możliwy dzięki przychylności radnych z Miasta i Gminy Wojnicz oraz Miasta i Gminy Zakliczyn. Radiowóz został zakupiony w 2023 roku i służy już wojnickim policjantom.

Na uroczystości obecni był Komendant Miejski Policji w Tarnowie insp. Mariusz Dymura, Komendant Komisariatu Policji w Wojniczu kom. Marek Ptak, Burmistrz Wojnicza Pan Tadeusz Bąk oraz Burmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak.

Radiowóz marki Kia Sportage ma silnik benzynowy o mocy ponad 130 KW i napęd na cztery koła. Będzie on wykorzystywany przez policjantów z Komisariatu Policji w Wojniczu do codziennej służby w ramach zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom gmin Wojnicz i Zakliczyn.

Nowa inwestycja to koszt ponad 200 tysięcy złotych. Sfinansowanie tak dużej transakcji możliwe było w ramach partycypowania w kosztach, w proporcjach 50/50 lokalnych samorządów i Policji. Połowę wyłożyły samorządy, policyjne środki pochodziły z budżetu Komendy Głównej Policji.

Podczas dzisiejszej uroczystości Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk, przekazał również zakupiony dla policjantów z Wojnicza alkomat typu alcoquant, konieczny do przeprowadzania szybkich badań trzeźwości kierowców.

policja.gov.pl

blank blank blank blank blank blank blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button