ADV
1
EdukacjaPowiat BocheńskiWiadomości

Uroczyste ślubowanie uczniów klas policyjnych

75 uczniów klas policyjnych z II Liceum Ogólnokształcącego w Bochni, złożyło 10 maja br. rotę ślubowania. W uroczystości wzięli udział Komendant Powiatowy Policji w Bochni insp. Jerzy Polczyk, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bochni podinsp. Łukasz Radzięta, reprezentanci lokalnego samorządu oraz przedstawiciele powiatowych służb mundurowych.

10 maja w II Liceum Ogólnokształcącym w Bochni miało miejsce uroczyste ślubowanie uczniów trzech klas o profilu policyjnym. W uroczystości wzięli udział: Komendant Powiatowy Policji w Bochni insp. Jerzy Polczyk, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bochni podinsp. Łukasz Radzięta, reprezentanci lokalnego samorządu oraz przedstawiciele powiatowych służb mundurowych.

O godzinie 12:30, uczniowie trzech klas policyjnych krokiem defiladowym weszli na plac, na którym chwilę później dumnie wypowiedzieli słowa policyjnego ślubowania. Po części ceremonialnej głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Bochni insp. Jerzy Polczyk, który życzył przyszłym funkcjonariuszom wytrwałości w dążeniu do celu oraz sukcesów, które jak podkreślił nigdy nie przychodzą łatwo. W ramach spotkania bocheńscy policjanci przy współpracy z Małopolskim Centrum Strzelectwa oraz stowarzyszenia IPA Bochnia zaprezentowali pokaz broni oraz policyjnego sprzętu.

Profil policyjny w II Liceum Ogólnokształcącym w Bochni został otwarty dwa lata temu. Patronat nad tymi klasami sprawuje Komendant Powiatowy Policji w Bochni insp. Jerzy Polczyk.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button