ADV
Wiadomości
Trending

Ustalono już termin przeszczepu wątroby Marcelka Kubali

Znamy już termin operacji Marcelka Kubali. Chłopiec będzie operowany w środę 31 marca 2021 r.  Wyścig z czasem trwa nadal. Nadal brakuje blisko 2 mln złotych na operację i rehabilitację chłopca. Okażmy serce i pomóżmy Marcelkowi, wspomóżmy jego rodziców przekazując wpłaty, poprośmy znajomych z innych regionów Polski i zagranicy o wsparcie nawet drobnymi kwotami. Jesteśmy już blisko! Nie poddajemy się!

Przed kilkoma dniami tata Marcelka przeszedł wszystkie wyznaczone na ten moment badania, które odbyły się w Northwestern Hospital- szpitalu dla dorosłych, które ściśle współpracuje z Lurie Children’s Hospital, którego pacjentem jest Marcelek. W przypadku transplantacji rodzinnych to właśnie w Northwestern pobiera się fragment wątroby od żywego dawcy, który odpowiednio zabezpieczony zostaje przeniesiony przez system nadziemnych korytarzy łączący ze sobą kompleks kilku szpitalnych budynków.

– Jest to wiadomość, na którą czekaliśmy z zapartym tchem od zeszłego tygodnia. Wyniki badań taty okazały się dobre i został on zakwalifikowany jako dawca fragmentu wątroby dla Marcelka! Na dzisiejszych konsultacjach lekarze oficjalnie poinformowali nas o kwalifikacji taty i terminie obu operacji! Termin został wyznaczony bardzo szybko! – informują rodzice Marcelka.

Aby operacja się odbyła oraz była możliwa rekonwalescencja i rehabilitacja Marcelka potrzebne jest zebranie kwoty blisko 8 mln złotych. Aktualnie (17 marca 2021 r.) suma zebranych pieniędzy na przeszczep wątroby Marcelka to: 5 848 522zł. Brakuje nadal blisko 2 mln złotych…

Jak pomóc?

Jeżeli możesz – wspomóż ten szczytny cel. Apelujemy o wsparcie finansowe i wpłaty na konto konto fundacji Siepomaga, za pośrednictwem której prowadzona jest ogólnopolska zbiórka dla Marcelka. Zbiórka dopiero wystartowała, a czas niestety ucieka. Wierzymy jednak że zbiórka zakończy się pełnym sukcesem!

Od ponad roku działa facebookowa grupa „Pomóżmy Małemu Wielkiemu Marcelkowi”, która powstała w celu gromadzenia akcji i licytacji, z których datki są przeznaczane na rehabilitację Marcelka.

Grupa Pomóżmy Małemu Wielkiemu Marcelkowi <==  Prosimy wszystkich, którzy chcą i mogą wesprzeć małego Marcelka o dołączenie do grupy.


IB

Aktualny stan zbiórki dla Marcelka Kubali – 17 marca 2021 r.

Podobne artykuły

Back to top button