ADV
Wiadomości
Trending

Uwaga! W niedzielę i poniedziałek sypnie śniegiem

 Od niedzieli 5 grudnia 2021 r. nastąpi zmiana pogody – pojawią się opady deszczu i śniegu. Jeżeli ktoś jeszcze nie zadbał o zmianę opon na zimowe, to w poniedziałek rano może mieć problem…

W sobotę przed południem pojawiło się względnie dużo rozpogodzeń, ale z upływem dnia na niebie zaczęło pojawiać się coraz więcej chmur. W niedzielę nad ranem mogą wystąpić pierwsze przelotne opady deszczu ze śniegiem lub śniegu, temperatura maksymalna do 2 st. C. W nocy z soboty na niedzielę pochmurno z temperaturą ok. 0 st. C. W niedzielę będzie pochmurno z przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem lub śniegu, temperatura do 2 st. C.

– Po weekendzie pierwszy wyraźny powiew zimy. Już w poniedziałek w ciągu dnia spodziewane są w Małopolsce opady śniegu o charakterze ciągłym przy temperaturze ok. 0 st. C, spodziewany przyrost pokrywy śnieżnej to ok. 7-10 cm.

Na dodatek niż, który przyniesie te opady odchodząc zaciągnie zimne, arktyczne powietrze z północy i od wtorku do czwartku należy się spodziewać całodobowego mrozu, miejscami nawet do -10 st. C w nocy – informuje Internetowa Stacja Meteo Tarnowiec.

Prognoza pogody dla Brzeska – 60 godzin <==


IB / Stacja Meteo Tarnowiec

Podobne artykuły

Back to top button