ADV
Wiadomości
Trending

Uwaga! Nadchodzi potężne załamanie pogody. Zimno i śnieżnie od soboty / 6-7 stycznia 2024 r.

Zimno, wietrznie, deszczowo, śnieżnie i z mrozami jakich nie widziano u nas od wielu lat. To prognoza pogody dla Powiatu Brzeskiego i regionu tarnowskiego na najbliższe dni.

– Szykujemy się na duże mrozy z temperaturami nocami spadającymi do -20 st. C lub lokalnie nawet poniżej. Ochładzać powoli zacznie się od piątku 5 stycznia 2024 r., ale prawdziwy spływ arktycznej masy powietrza nastąpi w nocy z soboty na niedzielę a największy mróz spodziewany jest w nocy z poniedziałku na wtorek (8-9.01.) – czytamy na profilu Internetowej Stacji Meteo Tarnowiec.

Meteogram – Brzesko / Pogoda na 3 najbliższe dni <==

Z meteogramów wynika, że w nocy z soboty na niedzielę, oraz w niedzielę praktycznie przez cały dzień możemy spodziewać się niemałych utrudnień na drogach z powodu ciągłych opadów śniegu. Warto o tym przypomnieć samorządowców, którzy czasami nie radzą sobie z odśnieżaniem.

– Temperatura w dzień w poniedziałek może nie przekroczyć -10 st. C. W kolejnych dniach od środy do piątku (10-12.01) będzie nieco cieplej, ale temperatury nocami nadal lokalnie poniżej -10 st. C, w ciągu dnia około -5 do -3 st. C. Potem sytuacja prognostyczna jest niejasna, możliwe będzie przejściowe ocieplenie albo powrót silniejszych mrozów. Od niedzieli 8 stycznia 2024 r. możliwe są ostrzeżenia nawet III st. przed silnym mrozem – czytamy w dalszej części komunikatu na profilu Internetowej Stacji Meteo Tarnowiec.

Idzie mróz – zadbajmy o osoby starsze, samotne, bezdomne oraz zwierzęta!

Bardzo niskie temperatury będą utrzymywać się co najmniej przez kilka dni. Mając to na uwadze zwracamy się z prośbą i apelem o uwrażliwienie na los ludzi wymagających pomocy w tym okresie i przekazywanie służbom społecznym informacji o osobach starszych i samotnie zamieszkałych, a przebywających w miejscach zagrażających ich zdrowiu i życiu. Wrażliwość na potrzeby osob samotnych i bezdomnych pomoże przetrwać ten trudny okres wielu osobom.

Ważne numery alarmowe

  • 112 – Centrum Powiadamiania Ratunkowego
  • 987 – całodobowy telefon informacyjny

Wykaz placówek zapewniających wsparcie osobom bezdomnym

IB / Internetowa Stacja Meteo Tarnowiec

Podobne artykuły

Back to top button