TOPTOP
Wiadomości

UWAGA – woda niezdatna do picia / Gmina Szczurowa

W związku z wykryciem bakterii na ujęciu wodnym w Starym Korczynie, z którego dostarczana jest woda również do zaspakajania potrzeb bytowych mieszkańców miejscowości: Pojawie, Kwików, Rząchowa, Góka i Zaborów.

Utrudnienia mają charakter przejściowy. Administrator sieci wodociągowej – Zakład Usług Wodnych w Woli Rzędzińskiej pracuje nad wyeliminowaniem negatywnych skutków dla mieszkańców gminy Szczurowa. Na czas usuwania usterki Zakład Usług Wodnych w Woli Rzędzińskiej będzie postępował zgodnie z przyjętym regulaminem.

– Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Busku-Zdroju informuje, że w badaniach kontrolnych wody z wodociągu publicznego STARY KORCZYN stwierdzono obecność Enterokoków (paciorkowce kałowe) – informuje Sanepid w komunikacie z 12 września 2021 r.

Zanieczyszczenie wody enterokokami stwarza realne zagrożenie dla odbiorców, dlatego zgodnie z prawem, obecność tych mikroorganizmów w wodzie jest niedopuszczalna. Paciorkowce kałowe wywołują między innymi przewlekłe oraz nawrotowe zakażenia dróg moczowych, a najbardziej podatne na infekcje wywoływane tymi mikroorganizmami są: nerki, pęcherz moczowy, a także gruczoł krokowy.

szczurowa.pl

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast