ADV
Wiadomości

Uwaga / Zawieszone zajęcia w szkołach od 12 do 25 marca!

blankOd 12 do 25 marca 2020 r. zawieszone zostaną zajęcia w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych. Taką informację podał podczas konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki. W czwartek i piątek rodzice będą mogli oddać dzieci pod opiekę dyżurujących nauczycieli.

– Wirus testuje naszą odporność fizyczną, ale i psychiczną. Kilkaset zgonów we Włoszech, rosnąca liczba zgonów w Hiszpanii i Francji. Niech rozsądek idzie w parze ze zdrowiem. Dlatego nastąpi zamknięcie placówek szkolnych na 2 tygodnie – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Rodzicom dzieci w wieku do lat 8 będzie przysługiwał dodatkowy zasiłek opiekuńczy w przypadku zamknięcia żłobka, przedszkola, szkoły czy klubu dziecięcego.

– Mamy 25 osób potwierdzonych zakażeniem koronawirusem. Ogromny apel do wszystkich, którzy nie będą chodzili do szkoły – to nie jest czas ferii i wolnego. Ten błąd został popełniony we Włoszech. Młodzież, która nie chodziła do szkół – wychodziła. To jest czas kwarantanny społeczeństwa. Czas, który powinniśmy spędzić w domu i w izolacji. Gorący apel o odpowiedzialność. Jeżeli statystycznie nie grożą nam poważne konsekwencje, mogą grozić seniorom. Bądźmy odpowiedzialni! – apelował minister Łukasz Szumowski.

We wtorek 10 marca dodatkowo podjęto decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Decyzja jest zgodna z wytycznymi ekspertów i epidemiologów oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

Szczegółowe informacje na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej:

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych <==


IB / Kancelaria Premiera RP

blank

Podobne artykuły

Back to top button