ADV
Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

W bocheńskim szpitalu zaszczepiono 1700 nauczycieli

Zakończyło się szczepienie nauczycieli w Szpitalu Powiatowym w Bochni. W ciągu 2,5 tygodnia zaszczepiono 1700 pedagogów. Ci, którzy nie zdążyli lub z różnych przyczyn osobistych nie mogli tego zrobić, mogą to uczynić w najbliższych dniach. W ramach kontynuacji szczepienia grupy „zerowej”, czyli medyków.

Szczepienie nauczycieli ruszyło w poniedziałek 22 lutego. Pierwszego dnia wystąpiły pewne problemy. Za dużo osób zostało zapisanych w tym dniu na wyznaczone godziny, do tego nie zadziałał zakupiony system rejestracji, który miał zaciągać dane szczepionych nauczycieli. Mimo to zaszczepiono wówczas 180 nauczycieli. Problemem były również limity szczepionek, które początkowo były przydzielane na tydzień (300 szczepionek), to  powodowało, że listy na pierwszy tydzień szczepień zapełniły się w kilka minut.

Pierwsze problemy zostały szybko wyeliminowane i już następnego dnia szczepienie przebiegało sprawnie, a wdrożony system sprawdzał się bez zarzutów. System ten okazał się szczególnie przydatny w sytuacji, gdy przyznano całość koniecznych szczepionek i każdy nauczyciel mógł się już bez problemu zarejestrować na dogodny dla siebie termin.

– Przyjęte rozwiązanie pozwoliło sprawnie rejestrować nauczycieli, a następnie bez konieczności oczekiwania w kolejce przejść przez kwalifikację konieczną do szczepienia. Nauczyciele byli rejestrowani na wyznaczone godziny i w tych godzinach byli przyjmowani – wyjaśnia Beata Abrowska, koordynująca szczepienie przeciwko COVID-19 w Szpitalu Powiatowym w Bochni.

Warto zaznaczyć, że wśród szczepionych nauczycieli nie było ani jednego przypadku wstrząsu anafilaktycznego, pojawiała się gorączka, czy bóle mięśniowe, ale dolegliwości te ustępowały po 1-2 dniach.

Kolejny etap szczepień w bocheńskim szpitalu rusza już dzisiaj (11.03.2021 roku). To kontynuacja szczepienia grupy „zerowej”, które wstrzymano w związku z decyzją o konieczności zaszczepienia nauczycieli w pierwszej kolejności. Do tej pory z 1400 zarejestrowanych medyków, zaszczepiono połowę.

– Proces szczepienia tak dużej liczby osób, w stosunkowo krótkim czasie, to spore wyzwanie logistyczne, dlatego bardzo dziękuję personelowi szpitala za prace i zaangażowanie, w czasem trudnym warunkach – mówi Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

sp

Podobne artykuły

Back to top button