ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

W garażu stał namiot, a w namiocie plantacja konopi / zdjęcia

Zatrzymany 32-letni mieszkaniec Tarnowa hodował w wynajmowanym garażu marihuanę, w specjalnie do tego przygotowanym namiocie, wyposażonym w system ogrzewania, oświetlenia i wentylacji. Usłyszał zarzut posiadania i uprawy znacznych ilości narkotyków. Grozi mu kara więzienia na czas nie krótszy niż trzy lata.

Policjanci referatu kryminalnego komisariatu Policji w Mościcach ustalili, że w Tarnowie na jednym z osiedli mieszka mężczyzna posiadający narkotyki. Analizując zebrane informacje ustali jego adres, a następnie zatrzymali. W chwili zatrzymania 32-letni pseudokibic jednej z tarnowskich drużyn piłkarskich, posiadał w mieszkaniu nieco ponad 170 gram. marihuany. Ustalenia policjantów doprowadziły również do wynajmowanego garażu, w którym zamiast samochodu stał materiałowy namiot. Wewnątrz niego, w odpowiednich do wzrostu roślin warunkach, w donicach rosły krzaki konopi indyjskiej. Konopie były odpowiednio oświetlone, wentylowane oraz ogrzewane. Zarówno marihuana, jak i przedmioty służące do jej uprawy zostały zabezpieczone, a 32-latek trafił do komisariatu w Mościcach. W sumie policjanci zabezpieczyli 650 gramów marihuany. Usłyszał on zarzuty posiadania i uprawy znacznej ilości konopi. Dodatkowo „kryminalni” z komisariatu Tarnów-Zachód udowodnili mężczyźnie kradzieże w sklepach wielkopowierzchniowych na kwotę niemalże 1000 złotych.

Mężczyzna został doprowadzony do tarnowskiej prokuratury, gdzie przyznał się do zarzutów, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Grozi mu kara więzienia na czas nie krótszy niż 3 lata.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button