Wiadomości

W najbliższą niedzielę kolejna edycja „Bitwy o wozy”

Nowy samochód to chyba jedna z najbardziej pożądanych rzeczy w każdej gminie w Polsce. Już w najbliższą niedzielę 12 lipca odbędzie się druga edycja akcji „Bitwa o wozy”. Promesy trafią do gmin z najwyższą frekwencją podczas II tury wyborów prezydenckich na terenie dawnych województw. Warunkiem zdobycia nowoczesnego samochodu pożarniczego jest wykazanie się obywatelską postawą przez mieszkańców gminy.

Tym razem środki zostaną przeznaczone na zakup 49 nowych wozów bojowych dla 49 gmin. W każdym z byłych 49 województw (według stanu granic województw na 31.12.1998 r.) gmina do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki.

– Chcemy, żeby rozłożenie dysponowania wozami było równomierne w całej Polsce. Przyjęliśmy, że środki trafią do gminy na terenie każdego dawnego województwa, gdzie będzie najwyższa frekwencja w II turze wyborów prezydenckich. Jedynym elementem, który będzie brany pod uwagę, będzie tylko i wyłącznie frekwencja, a nie wynik wyborczy – mówił szef MSWiA Minister Mariusz Kamiński.

O nowe wozy nie będzie się jednak mogło ubiegać 16 gmin, które otrzymają je w ramach I edycji akcji. W Województwie Małopolskim najwyższa frekwencja w I turze była w Gminie Żegocina w Powiecie Bocheńskim i to do tej gminy trafi wart około 800 000 zł samochód pożarniczy.

 

IB / straz.gov.pl

Pokaż więcej
Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast