ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

W sobotę koncert LADY PANK / Tarnowskie Juwenalia 2024

Legenda polskiej sceny rockowej, zespół Lady Pank będzie gwiazdą tegorocznego koncertu juwenaliowego Akademia dla Tarnowa. Autorzy „Kryzysowej narzeczonej”, „Mniej niż zero”, „Zamków na piasku”, czy „Zawsze tam gdzie ty” zagrają na kampusie Akademii Tarnowskiej w sobotę, 25 maja 2024 r. Przed Lady Pank będzie można posłuchać dwóch tarnowskich zespołów: Zorza oraz Time. Początek imprezy o godz. 18.

Najważniejsze informacje organizacyjne

Wstęp na teren kampusu gdzie odbędzie się koncert od godz. 17.
godz. 18.00 – Time
godz. 18.45 – Zorza
godz. 19.35 – przekazanie przez Prezydenta Tarnowa studentom kluczy do miasta
godz. 20.00 Lady Pank
godz. 22.00 – zakończenie

Koncert jest darmowy, aby wejść na wygrodzony teren przed sceną konieczne jest odebranie opasek (będą wręczane przez ochronę w trzech miejscach wstępu na wygrodzony teren imprezy masowej – patrz załączona mapka).

Wejście na teren kampusu możliwe będzie trzema bramami: od strony ul. Goldhammera (wejście przy Hali Sportowej), Sitki oraz Alei Matki Bożej Fatimskiej. WEJŚCIA OD STRONY MICKIEWICZA ORAZ OD STRONY GOLDHAMMERA (przy budynku C) BĘDĄ ZAMKNIĘTE.

Nie ma możliwości wjazdu na teren Kampusu (nie dotyczy pojazdów uprawnionych oraz pracowników).

Najbliższy duży parking zlokalizowany jest na Placu „Kapłanówka” po drugiej stronie ulicy Sitki. Parkingi miejskie w soboty i niedziele są bezpłatne.

Lokalizacje: strefy gastronomicznej, biura prasowego, służb bezpieczeństwa, toalet, wejść oraz sceny i innych najlepiej sprawdzić na mapie.

W budynku E znajduje się automatyczny defibrylator zewnętrzy.

Numer alarmowy 112

Decyzja o zaproszeniu Lady Pank jest konsekwencją wyników studenckiej ankiety.

– Poprosiliśmy koleżanki i kolegów o wyrażenie opinii w tej sprawie. Do wyboru było kilkunastu artystów, a niemal 20 procent z ponad 2000 głosów zebrało Lady Pank – wyjaśnia Krystian Niziołek, przewodniczący samorządu studenckiego AT.

– Dzięki życzliwości władz Uczelni, a w szczególności Pani Rektor, która wsparła nasze starania, udało nam się zaprosić do Tarnowa ten legendarny zespół. Zaproszenie zostało przyjęte więc mam nadzieję, że spotkamy się wszyscy na naszym kampusie 25 maja – dodaje Krystian Niziołek.

Wstęp na koncert jest darmowy.

– Przyłączam się do zaproszenia Studentów i równie serdecznie zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy na naszym kampusie. Jesteśmy od ponad ćwierć wieku ważnym elementem miasta dlatego zależy mi, aby nasze święto stało się okazją do zabawy dla wszystkich mieszkańców regionu – mówi Rektor Akademii Tarnowskiej, dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. AT.

Lady Pank to legendarny polski zespół rockowy, założony w 1981 roku przez Jana Borysewicza, jednego z najbardziej cenionych polskich kompozytorów i gitarzystów. Wraz z wokalistą Januszem Panasewiczem stanowią trzon grupy, która już od 40 lat króluje na polskiej scenie muzycznej.

Ich największe przeboje: „Mniej niż zero”, „Kryzysowa narzeczona”, „Tańcz głupia, tańcz”, „Mała lady punk”, „Zamki na piasku”, „Zawsze tam, gdzie ty”, „Sztuka latania”, „Fabryka małp”, „Wciąż bardziej obcy”, „Vademecum skauta”, „Zostawcie titanica”, „Marchewkowe pole”, „Tacy sami”, „Na co komu dziś”, „7-me niebo nienawiści”, „Młode orły”, „Strach się bać”, czy „Stacja warszawa” na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej i wychowały już kilka pokoleń słuchaczy.

Podczas 40-letniej działalności zespół wydał ponad 20 płyt, które pobiły wszelkie rekordy popularności czyniąc Lady Pank jedną z największych legend polskiego rocka.

Lady Pank jest pierwszym polskim zespołem, który posiada oficjalne radio internetowe „RMF Lady Pank” dostępne w serwisie internetowym rmfon.pl. Zespół jest również laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in. kilku platynowych płyt, czy Bursztynowego Słowika.
Koncerty Lady Pank to blisko dwugodzinne show, złożone z samych przebojów znanych wszystkim od ponad trzech dekad.

Jako support przed Lady pank wystąpią tarnowskie zespoły: Time oraz Zorza.

Pełny program święta Uczelni TUTAJ <==

Akademia Tarnowska

PLAKAT

blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button