TOPTOP
Religia

W sobotę 30 maja święcenia kapłańskie Kacpra Kani z Brzeska

W sobotę 30 maja 2020 r. podczas Mysz Świętej o godzinie 9.00 w kościele bł. Karoliny w Tarnowie diakoni z Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie przyjmą święcenia kapłańskie. Wśród nich jest m.in Kacper Kania – diakon pochodzący z Parafii Św. Jakuba w Brzesku. Aktualnie diakoni z tarnowskiego seminarium uczestniczą w pięciodniowych rekolekcjach, które odbywają się w Błoniu k. Tarnowa.

Rekolekcje w Błoniu zakończą się w piątek 29 maja. Następnego dnia 20 diakonów przyjmie święcenia kapłańskie. Uroczystości będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Natomiast w niedzielę nowo wyświęceni kapłani odprawią w swoich rodzinnych parafiach Msze św. prymicyjne. Po wakacjach neoprezbiterzy rozpoczną pracę w parafiach. Natomiast wkrótce po święceniu dowiedzą się, do których parafii zostali posłani.

Z powodu zagrożeniem koronawirusem przebieg tegorocznych uroczystości wyświęcenia nowych kapłanów, jak i prymicje będą z pewnością inne niż w latach minionych. Dotychczas święcenia odbywał się w tarnowskiej katedrze, jednak z powodu obostrzeń dotyczących powierzchni przypadającej na osobę (10 m2) zdecydowano o przeniesieniu uroczystości do kościoła bł. Karoliny w Tarnowie, który jest największą świątynią w diecezji tarnowskiej.

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 31 maja 2020 r. parafia Świętego Jakuba będzie przeżywała radosną uroczystość Prymicji swojego Rodaka – ks. Kacpra Kani. W sobotę, 30 maja, o godz. 17.00 na parkingu przy kościele odbędzie się uroczyste powitanie księdza prymicjanta, po powitaniu wierni przejdą do kościoła, gdzie ksiądz Kacper odprawi nabożeństwo majowe. W niedzielę Zesłania Ducha Świętego, na Mszy św. o godz. 12.00 ksiądz neoprezbiter Kacper odprawi swoją prymicyjną Mszę św. Jego uroczyste wprowadzenie do kościoła rozpocznie się na parkingu przy kościele o godz. 11.30. Kazanie prymicyjne wygłosi ksiądz prałat Franciszek Kostrzewa.

– Przy zachowaniu wszystkich obowiązujących przepisów zapraszamy do udziału czy to osobiście czy też dzięki łączom internetowym w tej radosnej dla całej parafii uroczystości – zapraszają duszpasterze z brzeskiej fary.

Dzięki transmisji będzie można obejrzeć obie uroczystości w Internecie:

– Święcenia kapłańskie – Kościół bł. Karoliny w Tarnowie (sobota godz. 9.00)
Kanał Youtube <==

– Prymicje – Kościół NMP Matki Kościoła i Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Brzesku (niedziela 11.30)

Kamera online z brzeskiej fary <==
Transmisja na Facebook’u: Parafia św. Jakuba Ap. w Brzesku <==

Klienci firmy Climax korzystających z telewizji za pośrednictwem światłowodu będą mogli obejrzeć transmisje uroczystości prymicyjnych na kanałach 850 oraz 851.


foto – fb Kacper Kania
IB / jakub.bwi.pl

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast