ADV
Wiadomości

W Szczurowej posadzili 100 drzew i krzewów miododajnych! / zdjęcia

Lipa wonna, pigwowiec, kasztanowiec – to tylko niektóre rośliny miododajne, jakie zostały posadzone przez społeczność naszej gminy w ramach programu „Małopolska Pszczoła”. Łącznie w Zaborowiu i Pojawiu posadzono 100 drzewek i krzewów.

Akcja odbyła się w ramach otrzymanego przez Gminę Szczurowa dofinansowania ,,Małopolskie Pasieki na Turystycznym Szlaku 2021” z Tarnowskiej Organizacji Turystycznej. Krzewy posadzono na działkach gminnych w Zaborowiu i Pojawiu. To właśnie sołtysi obu miejscowości – Franciszek Babło i Władysław Mądrzyk, zaangażowali do działania członków Ochotniczej Straży Pożarnej, Koła Gospodyń Wiejskich i uczniów szkoły podstawowej w Zaborowiu, Nad całością prac czuwał Wójt Gminy Zbigniew Moskal i Dyrektor Szkoły Mieczysław Chabura.

Sadzenie roślin miododajnych przyczynia się do stworzenia i poprawy warunków bytowania pszczół i owadów zapylających, które są fundamentem naszego ekosystemu. Bez ich zapylania rośliny nie mają jak zawiązywać owoców i wydawać plonów. Głównym celem akcji jest kształtowanie nawyków kultury ekologicznej i poszerzenie wiadomości o przyrodzie.

Galeria zdjęć <==

UG Szczurowa

Podobne artykuły

Back to top button