ADV
Wiadomości

W Szpitalu w Brzesku zakończyła się rekrutacja do programu wczesnej interwencji dla dzieci

30 czerwca 2021r.  zakończyła się rekrutacja do dodatkowej edycji programu „Lepsze życie! Program badań prenatalnych oraz działań z zakresu wczesnej interwencji prowadzonych na terenie powiatu brzeskiego i bocheńskiego” dla dzieci do 3 roku życia.

– Nabór do programu zakończył się sukcesem. Mamy pełen stan.  Program cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony rodziców – mówi Monika Mikołajek-Burek rzecznik prasowy SP ZOZ w Brzesku.

Z dziećmi pracują lekarze, fizjoterapeuci, oligofrenopedagodzy, logopedzi i psycholodzy. Zajęcia odbywają się zarówno w Ośrodku Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci w brzeskim szpitalu, jak i w domach małych podopiecznych. Każdy z podopiecznych miał ustalony indywidualny program.

Projekt realizowany przez Szpital Powiatowy w Brzesku jest dedykowany dzieciom urodzonym przedwcześnie, z obciążonym wywiadem okołoporodowym, zaburzeniem rozwoju ruchowego, zaburzeniem w zakresie narządu wzroku, z zaburzonym rozwojem narządu słuchu i mowy, zaburzonym rozwojem funkcji poznawczych, zaburzeniem pobierania pokarmu, zaburzeniami sprzężonymi ruchowo-zmysłowo-intelektualnymi.

SPZOZ Brzesko / IB

Podobne artykuły

Back to top button