ADV
blank
Materiały sponsorowaneWiadomości

Wakacje 2024 w Hiszpanii. Który region wybrać?

Wakacje w Hiszpanii można zaplanować na wiele sposobów. Przede wszystkim warto pamiętać, że Hiszpania to nie tylko część lądowa, ale też Baleary i Archipelag Wysp Kanaryjskich. Jednak to wybrzeże Costy rokrocznie bije rekordy popularności. Postanowiliśmy sprawdzić dlaczego.

Kiedy wybrać się na urlop do Hiszpanii?

Na wakacje do Hiszpanii z ITAKĄ można wybrać się od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni. Sezon letni trwa od maja do października i wtedy nawet woda w morzu ma ponad 20°C. Największe upały są w lipcu i w sierpniu, wówczas temperatura przekracza 30°C. To idealny czas na odpoczynek na jednej z plaż Wybrzeża Costy i rozkoszowanie się bliskością morza.

Luty, marzec, końcówka października i listopad to dobra pora na zaplanowanie zwiedzania Hiszpanii. Średnie temperatury na Wybrzeżu Costy wynoszą wówczas 15 – 17°C.

blank

Wybrzeże Costy – recepta na udany urlop w Hiszpanii

Wybrzeże Costy może się pochwalić wysokimi temperaturami latem i stosunkowo niewielkimi opadami deszczu. Między innymi dlatego jest tak chętnie wybierane przez turystów z całego świata. O jego popularności decyduje też urozmaicenie. Poszczególne odcinki bardzo się od siebie różnią, co jest dobrą wiadomością. W Hiszpanii każdy znajdzie coś dla siebie.

Costa Brava – klify i Barcelona

Costa Brava jest najbardziej na północ położonym fragmentem Wybrzeża Costy. Co prawda jest tu kilka piaszczystych plaż, ale Costa Brava to przede wszystkim wysokie klify i zapierające dech w piersiach widoki. Costa Brava przyciąga nurków i surferów, są tu wymarzone warunki do uprawiania tych sportów.

Najważniejszym miastem w tym regionie jest Barcelona. O niej samej można napisać bardzo dużo, powiedzmy więc tyle, że jeden dzień na zwiedzanie to stanowczo za mało.

Costa Dorada – złociste wybrzeże pełne turystów

Costa Dorada z plażami wysypanymi złotymi piaskiem jest tak zachwycająca, że turyści chętnie wybierają ten region na letni wypoczynek. Ta część Wybrzeża Costy jest bardzo dobrze zagospodarowana i na pewno dla nikogo nie zabraknie leżaka oraz parasola.

W pobliżu plaży (i nie tylko) jest dużo tawern, pubów, barów, restauracji, klubów i dyskotek. Nocne życie kwitnie tu wyjątkowo bujnie.

blank

Costa de la Luz – raj dla szukających spokoju

Costa de la Luz dosłownie oznacza wybrzeże światła. Znajduje się w Andaluzji, nad Oceanem Atlantyckim. Swoją nazwę zawdzięcza faktowi, że słońce świeci tu aż 300 dni w roku.

Na Costa de la Luz panuje duża różnorodność, są tu zarówno długie, piaszczyste plaże, jak i małe, wręcz kameralne, ukryte między skałami. Nietrudno tu o prywatność, nawet w sezonie letnim. Ten region może się też pochwalić najczystszym powietrzem w całej Europie.

Costa del Sol – raj dla golfistów i nie tylko

Wybrzeże Słońca w pełni zasługuje na swoją nazwę. Jest słoneczne, najcieplejsze, najchętniej odwiedzane. Słynie z corridy, flamenco i najlepszych pól golfowych w całej Europie. Przybywają tu tłumnie turyści z całego świata. Można tu odpoczywać cały rok.

Najważniejszym miastem na Costa del Sol jest Malaga. To miasto pełne historycznych zabytków. Na pewno warto zobaczyć mauretańską fortecę – Alcazabę, Muzeum Picassa, zamek Gibralfaro i Teatr Rzymski. Popołudnie i wieczór to dobry czas na spacer po klimatycznej starówce.

blank

Wakacje w Hiszpanii. Kto będzie się dobrze bawił?

Wszyscy! Hiszpania to taki kraj, który kryje w zanadrzu niespodziankę dla każdego. Oczywiście wszystko zależy od osobistych preferencji, ale w zasadzie tylko fani arktycznych mrozów mogliby się poczuć rozczarowani.

Dzieci będą zachwycone łagodnymi zejściami do krystalicznie czystej i ciepłej wody. Ich rodzice docenią bezpieczeństwo strzeżonych plaż, a sami na pewno chętnie zanurkują, lub spróbują swoich sił w surfingu.

Atrakcją Hiszpanii jest nocne życie, zwłaszcza w sezonie letnim. Na pewno spodoba się młodzieży i dorosłym.  Seniorzy będą się zachwycać dostępnością parasoli na plażach i hiszpańską architekturą. Zresztą zwiedzanie miast na Wybrzeżu Costy można polecić wszystkim. Wśród licznych atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie, a na pewno da się oczarować hiszpańskiej gościnności i pysznej kuchni.

Artykuł Sponsorowany

blank

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button