ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Tarnowski policjant wraz z psem wspierają francuskie służby podczas Igrzysk Olimpijskich oraz Paraolimpijskich

Policjant Komendy Miejskiej w Tarnowie, przewodnik psa służbowego asp. Łukasz Jankowski wraz ze swoim psem służbowym Cori wspierają zagraniczne służby podczas Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich we Francji.
41 polskich policjantów, w tym funkcjonariusze oddziałów prewencji Policji i przewodnicy psów służbowych ze swoimi podopiecznymi, zostało oddelegowanych do pełnienia służby w ramach wspólnych patroli z policjantami francuskimi podczas odbywających się w tym roku we Francji Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich. Polscy funkcjonariusze wezmą udział w międzynarodowej operacji, której głównym priorytetem jest zabezpieczenie odbywających się we Francji imprez masowych.
Polscy policjanci pełnić będą służbę w Paryżu w różnych terminach. Pierwsza grupa 6 funkcjonariuszy wraz z psami służbowymi od 3 lipca 2024 r. jest już we Francji, gdzie dokonuje sprawdzeń pirotechnicznych obiektów olimpijskich i pozostanie tam do 12 lipca 2024 r. W dniach od 15 do 29 lipca 2024 r. wymieni ich kolejnych 7 przewodników ze swoimi podopiecznymi. Od 25 lipca do 12 sierpnia 2024 r. służbę w Paryżu pełnić będzie 19 policjantów oddziałów prewencji Policji, a następnie w dniach od 27 sierpnia do 9 września 2024 r. – 9 policjantów oddziałów prewencji Policji.
Wytypowani policjanci posiadają odpowiednie doświadczenie w służbie, a w szczególności charakteryzują się empatią, wrażliwością oraz w dobrym stopniu posługują się językiem angielskim co zapewni kompetentne, sumienne i rzetelne wywiązywanie się z nałożonych zadań i obowiązków podczas wspólnych patroli. Tym samym będą wspierać polskich kibiców podczas igrzysk oraz godnie reprezentować polską Policję na terytorium Republiki Francuskiej.
Tarnowska Policja

blank

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button