ADV
Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Walne zebranie członków Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Bochni

Końcem maja odbyło się walne zebranie członków Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Bochni.

Członkowie towarzystwa mogli obradować w swoim budynku zlokalizowanym  w Brzeźnicy. Budynek został przekazany w 2000 roku przez rodzinę państwa Hopkowiczów i po gruntownym remoncie mógł zostać zagospodarowany na potrzeby Towarzystwa Przyjaciół Chorych.

– Dotychczas zebrania odbywały się w różnych wynajętych na ten cel salach. Teraz możemy spotykać się u siebie w komfortowych warunkach. Pomysłów na wykorzystanie budynku jest wiele. Od szkoleń dla pracowników i wolontariuszy, po spotkania organizacyjne na magazynie sprzętu kończąc – wyjaśnia Roman Chmiel, prezes towarzystwa.

Bocheńskie hospicjum domowe aktualnie obejmuje opieką 37 pacjentów z powiatu bocheńskiego i brzeskiego, nad którymi czuwa troje lekarzy i 11 pielęgniarek. Do dyspozycji pozostają 2 samochody, które przemierzają w ciągu miesiąca od 2,5 do 3 tysięcy kilometrów. Wolontariusze i pracownicy służą pomocą i dyżurują od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-11:00 i 16:00-17:00, w biurze TPCh zlokalizowanym w ścisłym centrum Bochni, w lokalu użyczonym przez Burmistrza Bochni.

sk

blank

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button