ADV
blank
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Wandale strzelali z wiatrówki w szyby przystankowe

Kryminalni z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum ustalili i zatrzymali 3 osoby odpowiedzialne za uszkodzenia szyb wiat przystankowych na terenie gminy Skrzyszów. Młodzi mężczyźni przyznali się do zarzutów uszkodzenia mienia i dobrowolnie poddali się karze.

Na początku czerwca policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum otrzymali zgłoszenie uszkodzeń 5 wiat przystankowych w gminie Skrzyszów. Nieznani sprawcy rozbijali w nich szyby, a straty, jakie powstały zostały wycenione na kwotę 6700 złotych.
Zaraz po zgłoszeniu,  kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komisariatu Policji Tarnów-Centrum rozpoczęli typowania osób odpowiedzialnych za powstałe uszkodzenia. W kilkanaście dni zebrali materiał dowodowy, a następnie spersonalizowali osoby odpowiedzialne za to przestępstwo. Sprawcami okazali się trzej młodzi, 20-letni mieszkańcy gminy Skrzyszów. Pod koniec ubiegłego tygodnia kryminalni z komisariatu przy ul. Narutowicza zatrzymali podejrzewanych i przedstawili im zarzuty uszkodzenia 5 przystanków.  20-latkowie przyznali się do tych czynów, opisali okoliczności, w jakich się tego dopuścili (wracali samochodem osobowym z wydarzenia kulturalnego zorganizowanego w gminie i przejeżdżali obok przystanków autobusowych, do których  strzelali z wiatrówki  – jak podali: „z nudów”). Wczoraj policjanci przekazali materiały sprawy do prokuratury, która obejmie  podejrzanych aktem oskarżania. Za zniszczenie mienia grozi  kara do 5 lat pozbawienia wolności.

policja.gov.pl

blank blank blank blank blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button