ADV
Wiadomości
Trending

Ważna informacja w zakresie pomocy w Powiecie Brzeskim

Komunikat Starostwa Powiatowego w Brzesku w sprawie koordynacji pomocy dla uchodźców z Ukrainy.

Sprawy związane z zakwaterowaniem koordynuje Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Brzesku, natomiast sprawy dotyczące pomocy rzeczowej i żywnościowej koordynują działacze organizacje społeczne.

Drodzy Mieszkańcy! 💙💛 #SolidarnizUkrainą
Dziękujemy Wam za tak dużą aktywność. Dziękujemy, że tak chętnie otwieracie Wasze serca i domy dla tych, którzy właśnie teraz najbardziej potrzebują pomocy #Ukraina. Dziękujemy wszystkim osobom prywatnym oraz przedsiębiorcom, którzy dotychczas zgłosili się do naszego Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego i zadeklarowali udzielenie schronienia dla uchodźców z Ukrainy. To bardzo ważne i potrzebne, ponieważ liczba ukraińskich rodzin bez dachu nad głową rośnie z godziny na godzinę. W sprawach związanych z udzieleniem bezpiecznego azylu dla uchodźców prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny:
W godz.: 7:30-15:30
☎️14 663 13 85
☎️14 663 17 65
W godz.: 15:30-7:30
☎️47 831 44 13
📧e-mail: pomoc@powiatbrzeski.pl
Dziękujemy także wszystkim oferującym pomoc rzeczową. To również bardzo ważna i potrzebna inicjatywa. Jednak w sprawach związanych z przekazaniem produktów spożywczych, odzieży, zabawek, środków czystości, środków opatrunkowych, sprzętów gospodarstwa domowego i innych, bardzo prosimy o kontakt z Koordynatorami prowadzącymi akcje zbiórek na terenie Państwa Gminy. Bardzo często są to Parafie, lokalne oddziały Caritas, jednostki OSP, Szkoły itp.
Poniżej kilka przykładowych zbiórek prowadzonych w najbliższym czasie:
W niedzielę 27.02.2022 w remizie OSP Przyborów od 12:00 do 16:00 oraz w poniedziałek 28.02.2022 od 14:00 do 18:00 zbieramy: żywność długoterminową, środki higieny osobistej (szampony, żele pod prysznic, szczoteczki do zębów, pampersy, chusteczki nawilżające itp.), ubrania dla kobiet, dzieci i młodzieży
Koordynator: Wójt Gmina Dębno Wiesław Kozłowski i strażacy OSP KSRG Dębno
Zwracamy się z prośbą o zaangażowanie i wsparcie zbiórki rzeczy.
KIEDY?
W niedzielę 27 lutego od godz. 7:00 do 17:00.
GDZIE?
Dary można przynosić do Domu Seniora (dawna organistówka, naprzeciw Kościoła) w Dębnie
CO JEST POTRZEBNE?
ŻYWNOŚĆ: woda mineralna najlepiej w butelkach 0.5l, makarony, kasze, ryż, gotowe sosy w słoikach, konserwy, dżemy, batony energetyczne, płatki, kaszki dla dzieci, cukier, herbata, kawa, mleko UHT, mleko w proszku, słodycze dla dzieci oczywiście długoterminowe
ARTYKUŁY OPATRUNKOWE: koce termiczne, gazy i kompresy jałowe, bandaże elastyczne i dziane, chusty opatrunkowe, plastry, rękawiczki jednorazowe, środki odkażające, ampułki soli fizjologicznej
ARTYKUŁY HIGIENICZNE: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów (także dla dzieci) podpaski, pampersy, chusteczki nawilżane, ręczniki papierowe, płyny do prania i do naczyń
SPRZĘT: Mikrofalówki, czajniki elektryczne tylko sprawne..
KREDKI I MALOWANKI DLA DZIECI
Z ODZIEŻY TYLKO KURTKI DLA KOBIET I DZIECI
PROSIMY, ABY TO BYŁY GŁÓWNIE RZECZY NOWE
Dołączamy do akcji #ZbiorkaDlaLwowa organizowanej przez miasto Kraków. Cały weekend zbieramy dar serc mieszkańców Brzeska, Bochni i okolic.
Kto chce dołączyć do akcji w weekend, prosimy o przywiezienie rzeczy do magazynu weekendowego – Towarowa 46, Brzesko. Wszystkie artykuły zostaną przewiezione na Zielonkę w poniedziałek.
Pierwsza tura Waszej pomocy wyruszy do Krakowa w poniedziałek o 15:00!!!
Zachęcamy do śledzenia mediów społecznościowych, gdzie na bieżąco pojawiają się nowe informacje na temat kolejnych organizowanych zbiórek pomocy rzeczowej.


IB / powiatbrzeski

Podobne artykuły

Back to top button