ADV
KulturaReligia

Wieczór kolęd i pastorałek przed Pasterką w kościele Miłosierdzia Bożego w Brzesku / 24 grudnia 2023 r.

Grupa Teatralna GT z Parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku istniejąca blisko 30 lat stoi na straży tradycji i gorąco zaprasza do wspólnego kolędowania przeplatanego autorską poezją i refleksjami pt. „Ta jedna noc” przed Pasterką 24 grudnia 2023r. o godz.23.00 w kościele parafialnym.

W wieczorze wezmą udział obecni członkowie grupy jak i absolwenci – studenci oraz pracujący. Wśród pastorałek pojawią się autorskie utwory animatorki Agaty Podłęckiej i jej syna Franciszka Podłęckiego. Opiekunem duchownym jest ksiądz Marcin Minorczyk.

– Ważne jest, by nie pozwolić odchodzić w zapomnienie pięknym i wartościowym kulturowo oraz religijnie obyczajom regionalnym, polskim i przekazywać je młodszym pokoleniom, zaszczepiając miłość wspólnego świętowania Bożego Narodzenia – podkreśla Agata Podłęcka.

Teksty, które wybrzmią, przepełnione są spokojem, ciepłem, serdecznością, radością z Narodzenia Pana, ale też przemyśleniami o nieco zszarzałych odcieniach samotności w tłumie, zagubieniu w poglądach o wolności i religijności.

Zabrzmią też krakowskie pastorałki.

Jedna z nich autorstwa Pawła Orkisza zawiera piękne życzenia, którymi i GT dzieli się ze wszystkimi:
„Bo gdy się niebo z ziemią zjednoczy,
Gdy z bratem połączy się brat,
Gdy nam serca blask nocy otoczy,
Bóg prawdziwie przyjdzie na świat”.


Agata Podłęcka / IB

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button