ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Wielkokalibrowe karabiny snajperskie z Tarnowa na wojnie w Ukrainie / video

W poniedziałek 13 czerwca 2022 r. na twitterowym kanale o profilu militarnym – Ukraine Weapons Tracker zamieszczony został film przedstawiający testowe strzelanie w wykonaniu ukraińskiego żołnierza. Używa on polskiego karabinu snajperskiego ZMT WKW Tor 12,7 mm produkcji Zakładów Mechanicznych Tarnów. To jeden z wielu produktów tarnowskiej zbrojeniówki, który trafił na Ukrainę i jest używany w  trakcie toczącego się konfliktu. Karabin jest produkowany od 2005 r. jest również w użyciu przez Wojsko Polskie.

– Więcej broni z Polski zostało zauważonych w użyciu przez armię ukraińską – tutaj widzimy ukraińskiego żołnierza strzelającego testowo z polskiego karabinu snajperskiego ZMT WKW Tor .50 BMG.

Polska jest jednym z liderów dostaw broni na Ukrainę, nie ujawniając wielu dostaw – czytamy na profilu Ukraine Weapons Tracker.

O karabinie snajperskim ZMT WKW Tor .50 BMG

12,7 mm Wielkokalibrowy Karabin Wyborowy ZMT WKW 50 jest efektem prac rozwojowych karabinu WKW TOR 12,7. Weryfikacja konstrukcji pozwoliła na obniżenie masy, poprawę funkcjonalności, ergonomii i bezpieczeństwa użytkowania. Karabin WKW ZMT 50 jest przeznaczony do precyzyjnego rażenia celów punktowych z odległości do 1700 m oraz niszczenia sprzętu technicznego z odległości do 2000 m (lekko opancerzone pojazdy terenowe, cele osłonięte lekkimi osłonami polowymi, samoloty i śmigłowce na lotnisku, stacje radiolokacyjne, urządzenia techniczne, urządzenia optoelektroniczne).

Do tej pory w ręce ukraińskich żołnierzy trafiło szereg typów broni wyprodukowanych przez Zakłady Mechaniczne w Tarnowie:

Premier Morawiecki z wizytą w tarnowskich Zakładach Mechanicznych. Broń z Tarnowa pojedzie na Ukrainę <==

Moździerze z Tarnowa w rękach ukraińskich żołnierzy / video <==

Granatniki z Tarnowa używane na wojnie w Ukrainie / tiktok <==


IB / ZMT

Podobne artykuły

Back to top button