ADV
1
Wiadomości
Trending

Witowice Górne / Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 75 / 26 sierpnia 2021 r.

Do tragicznego wypadku doszło na drodze krajowej nr 75 w czwartek 26 sierpnia 2021 r. około godziny 15.0 w miejscowości Witowice Górne (Gmina Łososina Dolna). W wyniku zderzenia samochodu osobowego z autobusem rejsowym — na miejscu zginęły 2 osoby, a trójka dzieci została ciężko ranna.

Według wstępnych ustaleń samochód osobowy z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, wprost pod autobus.

Na miejsce skierowano znaczne siły ratownicze. Oprócz strażaków państwowej straży oraz OSP (siedem zastępów) zadysponowano Zespoły Ratownictwa Medycznego dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego — z Krakowa (Ratownik6) oraz Katowic (Ratownik4). Dwójkę ciężko rannych dzieci przetransportowano do Szpitala w Krakowie.

Na miejscu czynności prowadzili policjanci oraz prokurator – pod którego kierunkiem prowadzone będzie śledztwo mające wyjaśnić przyczyny tragicznego wypadku.

Policja zorganizowała objazd drogą wojewódzką 975 przez Gródek nad Dunajec i Zakliczyn oraz drogami lokalnymi dla samochodów osobowych, część ruchu została skierowana na objazdy drogami Gminy Czchów i Iwkowa.

Ze względu na skalę zdarzenia droga krajowa była przez kilka godzin zablokowana. Spowodowało to znaczne utrudnienia w ruchu drogowym w regionie.

Mapa natężenia ruchu drogowego / 26 sierpnia 2021 r. Godz. 18.00

Foto: Gmina Czchów 112

IB

Galeria zdjęć 

Podobne artykuły

Back to top button