Wiadomości
Trending

Wojciech Wojdak pływackim Mistrzem Polski 2020 na dystansie 1500 m stylem dowolnym

Od środy do niedzieli 16-20 grudnia 2020 r. w Wodnym Centrum Rekreacyjno-Sportowym Aquasfera w Olsztynie odbywają się Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu. Podczas zawodów na krótkim basenie mierzą się czołowi polscy pływacy. W zawodach bierze udział ponad 350 zawodników z 77 klubów. Uczestnicy rywalizują nie tylko o medale, ale też o kwalifikacje do mistrzostw Europy w 2021 roku w Budapeszcie. Impreza w Olsztynie jest rozgrywana bez publiczności, ale zmagania można śledzić w internecie.

W zawodach rywalizował również Wojciech Wojdak – reprezentujący Klub Pływacki „H2O Bochnia”. W ubiegłym roku podczas Mistrzostw Polski Wojdak zdobył aż 3 złote medale na dystansie 1500 stylem dowolnym, 400 stylem dowolnym, 800 stylem dowolnym.

Niestety w tym roku pięknie zapowiadającą się rywalizację przerwała piątkowa kontuzja jakiej Wojciech Wojdak doznał w trakcie wyścigu na dystansie 400 m stylem dowolnym. Wyścig ukończył ostatecznie na 6 pozycji z czasem 3:48.60.

– Po wczorajszym finale 400 m stylem dowolnym nie mogłem wyprostować ręki, nie czułem też palców. Trafiłem na SOR i okazało się, że w połowie wyścigu finałowego naderwałem mięsień przedramienia i ta kontuzja niestety uniemożliwia mi dalszy udział w zawodach Mistrzostw Polski w Olsztynie.

Dla mnie to już koniec zmagań. Pewnie nie będziecie zdziwieni jak przyznam, że jestem po prostu załamany, że nie mogę popłynąć w niedzielę dystansu 800 m i nie będę miał okazji bronić tytułu mistrzowskiego sprzed roku.

Tegoroczne zawody kończę z tytułem Mistrza Polski 2020 na dystansie 1500 m stylem dowolnym – napisał na swoim profilu facebookowym Wojciech Wojdak.

Wyniki Wojciecha Wojdaka podczas Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów 2020

* 1500 m stylem dowolnym: 1. Wojciech Wojdak (24, H2O Bochnia) 15.02,82

fb: Wojciech Wojdak / IB

Po wczorajszym finale 400 m stylem dowolnym nie mogłem wyprostować ręki, nie czułem też palców. Trafiłem na SOR i…

Opublikowany przez Wojciecha Wojdaka Sobota, 19 grudnia 2020

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast