ADV
Powiat TarnowskiSport

Wojniczanie na trzecim miejscu w Ogólnopolskim Rodzinnym Festiwalu Tenisa Stołowego

Paweł Winkler z synem Hubertem zajęli trzecie miejsce w kategorii drużynowej – rodzic i dziecko do 13 lat – w IV Ogólnopolskim Rodzinnym Festiwalu Tenisa Stołowego o Puchar Ministra Sportu.

27. czerwca w hali sportowej SP nr 2 w Kraśniku odbył się IV Ogólnopolski Rodzinny Festiwal Tenisa Stołowego o Puchar Ministra Sportu. Do zawodów zgłosiło się niemal 200 uczestników. Mając na uwadze obostrzenia związane z obowiązującym reżimem sanitarnym oraz porozumienie z resortem sportu, liczbę startujących ograniczono do 120 osób. W zawodach, których celem było propagowanie aktywności fizycznej w rodzinnym gronie, wystartowali przedstawiciele dziesięciu województw: łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, śląskiego, świętokrzyskiego, podlaskiego, podkarpackiego, warmińsko – mazurskiego, wielkopolskiego i lubelskiego.

Turniej obywał się w trzech kategoriach. Oprócz zmagań indywidualnych rywalizacja toczyła się również w dwóch kategoriach drużynowych – rodzic, babcia lub dziadek grali z dzieckiem do lat 13 lub w wieku 14-17 lat. W tej pierwszej triumfowali wojniczanie, Paweł Winkler wraz synem Hubertem, którzy fantastycznie reprezentowali gminę Wojnicz podczas turnieju i wywalczyli trzecie miejsce.

– Turniej miał charakter otwarty, brali w nim udział nie tylko amatorzy, ale też osoby, które na co dzień grają zawodowo, przez co były chwile, w których poziom rywalizacji był bardzo wysoki. – mówi Paweł Winkler. – Hubert już niedługo rozpocznie swoją przygodę z tenisem stołowym w ligowych rozgrywkach, a sukces na ogólnopolskim turnieju to dla niego dobre doświadczenie i motywacja do dalszej pracy. – dodaje.

IB

Podobne artykuły

Back to top button